احتمال افزایش قیمت مرغ تا کیلویی ۲۵ هزار تومان

مشاور رئیس اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی کشور گفت: با تداوم شرایط موجود در گرانی نهاده‌ها و غذای مرغ احتمال می‌رود نرخ هر کیلو مرغ به ۲۵ هزار تومان برسد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی ورامین ما؛ محمدعلی کمالی ددر جمع خبرنگاران با انتقاد از عملکرد دولت در حذف ارز دولتی خوراک مرغ و نهاده‌های دامی اظهار کرد: کمتر از ۳۰ درصد نهاده‌ها و خوراک مرغ با ارز دولتی و بیش از ۷۰ درصد آن با ارز نیمایی وارد کشور می‌شود که تداوم این موضوع موجب گرانی هر کیلو مرغ تا ۲۵ هزار تومان می‌شود.

وی گفت: نرخ هر کیلو ذرت از هزار و ۴۵۰ تومان به ۳ هزار و ۲۰۰ رسیده است و این در حالی است که نرخ هر کیلو کنجاله سویا از ۲ هزار و ۵۰۰ تومان به ۱۲ هزار و ۸۰۰ تومان افزایش یافته است و گرانی این خوارک‌های مرغ ناشی از تبدیل ارز دولتی به ارز نیمایی برای واردات خوراک مرغ است.

علت اصلی افزایش قیمت مرغ چیست؟

مشاور رئیس اتحادیه سراسری مرغ‌داران گوشتی با بیان این‌که در فصل بهار امسال بخشی از جوجه‌های مازاد معدوم شدند، عنوان ‌کرد: ۷۰ درصد هزینه‌های تبدیل جوجه به مرغ مربوط به خوراک و غذای مرغ است و باید به این نکته مهم اشاره کنیم که ۹۵ درصد هزینه تولید مرغ برای مرغ‌دار به نرخ خوراک و غذا ارتباط دارد.

انتهای پیام/*

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *