اروپا تعهدات برجامی‌ را انجام نخواهد داد/ گام چهارم ضروری بود

رئیس کمیته هسته‌ای مجلس گفت: امروز برای همه ما روشن شده است که قرار نیست اروپایی‌ها هیچ اقدامی در جهت اجرای برجام و تحقق منافع جمهوری اسلامی بردارند و برداشتن گام چهارم ضروری بود.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی ورامین ما؛محمدابراهیم رضایی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به اظهارات اخیر رئیس جمهور مبنی بر اینکه گام چهارم کاهش تعهدات برجامی را برمی‌داریم، گفت: کشورهای اروپایی عضو برجام ثابت کرده‌اند که با آمریکا در یک سمت و سو قرار  دارند و از خودشان هیچ گونه اختیاری ندارند.

وی افزود: امروز برای همه ما روشن شده است که قرار نیست اروپایی‌ها هیچ اقدامی در جهت اجرای برجام و تحقق منافع جمهوری اسلامی بردارند و بنابراین ضروری بود که ما گام چهارم کاهش تعهدات برجامی را برداریم.

رئیس کمیته هسته‌ای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا اقدامات ما در کاهش تعهدات برجامی تاکنون قابل قبول بوده است؟، گفت: به اعتقاد بنده اجرای گام به گام کاهش تعهدات ایران در برجام تاکنون بسیار تاثیرگذار بوده و آثار مثبتی داشته است.

رضایی افزود: اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی و همچنین کمیته هسته‌ای مجلس هم در این مدت به صورت مرتب بازدیدهای هسته‌ای را در دستور کار خود قرار داده‌اند و کاهش تعهدات برجامی باعث شده است که ما بسیاری از فعالیت‌های هسته‌ای خود را از سر گیریم.

وی گفت: بنده معتقدم با اقداماتی که قرار است در گام چهارم کاهش تعهدات ایران در برجام برداشته شود، می‌توانیم به سرعت در زمینه پیشران هسته‌ای رو به جلو حرکت کنیم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *