اقدامات جدید بسیج برای امداد به مناطق سیل زده

قرارگاه امداد بسیج برای کمک به مناطق و روستا‌های سیل زده تشکیل شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی ورامین ما؛ محمد زهرایی، مسئول بسیج سازندگی، گفت: از روز گذشته سردارسلیمانی، ریاست سازمان بسیج مستضعفین همراه با فرماندهان سپاه استان‌های کرمان، خراسان جنوبی وسیستان وبلوچستان ازمناطق و روستا‌های سیل زده مناطق کنارک و دشتیاری بازدید کردند و با حضور نیرو‌های سپاه در استان ها، قرارگاه امداد رسانی بسیج تشکیل و تصمیمات زیر اتخاذ شد:
۱-سپاه استان‌های کرمان وخراسان جنوبی و بنیادتعاون بسیج، ماشین آلات ودستگا ه‌های سنگین مورد نیاز را برای ترمیم جاده‌های تخریب شده و مزارع و بند‌های خاکی به سپاه سلمان ارسال کنند.

۲-تیم‌های تخصصی بسیج کشاورزی با همکاری منابع طبیعی اقدامات فوری را درمناطق به عمل آورند.

۳-آشپزخانه‌ها و نانوایی از سپاه استان‌های اصفهان، خراسان جنوبی، کرمان و فارس به ظرفیت موجود اضافه و پخت غذای گرم به ۴۰ هزار پرس در روز برسد.

۴-اقلام ضروری گرمایشی وخشکبار که توسط نیرو‌های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در سطح کشور در حال جمع آوری است به سرعت به سپاه سلمان ارسال و در حداقل زمان ممکن با برنامه مشخص به همه روستاییان تحویل شود.

۵-گرو‌های جهادی تخصصی بسیج با هماهنگی بسیج سازندگی و باتوجه به نیاز اعزام شوند و از گروه‌های عمومی استان هم استفاده شود.

۶-بنیادتعاون بسیج و بسیج جامعه پزشکی در ویزیت و ادامه درمان رایگان مردم در روستا‌ها اقدام کنند و دو بیمارستان صحرایی وتیم‌های جدید پزشکی همراه با دارو و امکانات کامل درمنطقه مستقر شوند.

بنابر گزارش صداوسیما، زهرایی افزود: تاکنون، روزانه ده هزار پخت غذای گرم، توزیع ۱۵۰۰بسته معیشتی، تهیه وتوزیع هزار قلم کالای ضروری گرمایشی، ۱۲ هزار تخته پتو و حضور ۷۰ گروه جهادی بسیج به تعداد ۳۵۰۰ نفر و ۱۰تیم ویژه پزشکی انجام شده است.

وی افزود: جوانان در گروه‌های جهادی و بسیج از نسل حاج قاسم‌ها هستند و بنام و یاد شهدای جبهه مقاومت، هر جهادگر یک خدمت را انجام می‌دهد و ما تا پایان درکنارمردم هستیم و افتخارمی کنیم که خداوند توفیق نوکری وخدمتگزاری به مردم شریف ایران را به ما ارزانی داشته است.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *