انتخابات دشمن شکن با حضور گسترده مردم/ تبیین و تضمین رویش انقلاب با حضور نسل جوان

نمایندگان مجلس خبرگان رهبری ضمن دعوت بر حضور حداکثری آحاد ملت ایران اسلامی در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی معتقدند انقلاب رویش و زایش می خواهد و با حضور نسل جوان رویش و زایش انقلاب تضمین و تبیین می شود.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی ورامین ما؛ به نقل از راه آرمان؛ شمارش معکوس انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی آغاز شده است و در این بین شاهد تبلیغات مختلف کاندیدای این دوره از انتخابات بوده ایم.

دو تن از نمایندگان مجلس خبرگان رهبری ضمن تأکید بر حضور حداکثری آحاد ملت ایران مواردی را بیان کرده اند که در گزارش زیر می خوانید.

آیت الله موحدی کرمانی: انتخابات دشمن شکن با حضور گسترده مردم

آیت الله موحدی کرمانی در گفتگو با راه آرمان؛ با اشاره به برگزاری انتخابات یازدهمین دوره مجلس و تأکید بر اینکه از خداوند توفیق می خواهیم که مردم در این مقطع حساس انتخاب صحیحی را انجام دهند، گفت: حضور گسترده مردم باید مد نظر قرار گیرد؛ همان گونه که مقام معظم رهبری نیز توصیه کردند که مردم حضور گسترده داشته باشند تا انتخابات دشمن شکن باشد.

نماینده مجلس خبرگان رهبری افزود: دشمن بداند که مردم با نظام پیوند عمیقی دارند؛ همچنین انتخاب اصلح مورد دیگری است که باید مورد توجه قرار گیرد؛ افراد زیادی در سراسر کشور کاندید شده اند و افراد که رأی می دهند باید بدانند که با یک رأی سهم خود را از این نظام تعیین می کنند چرا که به مدت چهار سال مجلس در رأس امور قرار می گیرد و تصمیم گیرنده است و قانون وضع می کنند.

رئیس جامعه روحانیت مبارز ابراز کرد: رأی ها جمع می شوند و مجلس را تشکیل می دهند و بنابراین باید دقت شود که رأیی را که به صندوق انداخته می شود، صلاحیت های لازم را داشته باشد.

آیت الله موحدی کرمانی با اشاره به اینکه نماینده مجلس باید مومن، متدین، انقلابی،ولایی و کاردان باشد، تصریح کرد: او باید در یک رشته متخصص یاشد و بتواند نسبت به طرح و لوایحی که در مجلس شورای اسلامی ارائه می شود نظر صحیح دهد و در نهایت نماینده باید کرسی مجلس را صندلی خدمت بداند نه آنکه خدایی ناکرده از طریق آن بخواهد منافع مادی خود و اطرافیانش را تأمین کند.

وی تأکید کرد: مردم باید بسیار دقت کنند چرا که وظیفه سنگینی بر دوش دارند و چنانچه بدون دقت رأی دهند در قیامت مورد مواخذه قرار خواهند گرفت و در وقت عبور از پل صراط در آتش می افتند چرا که به این امانت بزرگ خیانت کرده اند؛ امیدواریم مردم بزرگ کشورمان این مهم را مراعات کنند تا مجلس خدا پسندانه ای داشته باشیم.

انتخابات؛ برجسته ترین جلوه پشتیبانی از نظام و انقلاب است

حجت الاسلام و المسلمین امان الله علیمرادی در گفتگو با راه آرمان؛ با اشاره به برگزاری یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به اینکه نظام و انقلاب را مردم تشکیل داده اند؛ بنابراین رکن رکین انقلاب و نظام ما مردم هستند.

وی با بیان اینکه انتخابات برجسته ترین جلوه پشتیبانی از نظام و انقلاب است، عنوان کرد: صحنه های بسیار زیادی نشانه حمایت مردم از نظام و انقلاب است اما رسمی ترین، برجسته ترین و تأثیر گذار ترین آن در بین مجامع داخلی و مجامع بین المللی انتخابات است.

نماینده مجلس خبرگان رهبری ابراز کرد: با توجه به اینکه ملت ایران؛ انقلاب، رهبری، نظام و مجلس را از خود می دانند؛ بنابراین وظیفه خود می دانند که این نعمت خدادادی را حفاظت و تقویت کنند؛ همچنین ملت ایران اسلامی کشور خود را دوست دارند و این دوستی حکم می کند نسبت به حفاظت از کشور اقدام کنند.

حجت الاسلام و المسلمین علیمرادی با بیان اینکه یکی از وجوه حفاظت این است که نظام مقتدر باشد، تصریح کرد: بنابراین برای اقتدار آن نیز پشتیبانی مردم نیاز است؛ فلذا با نگاه دینی، اسلامی و ملی متوجه خواهیم شد که اهمیت حضور در انتخابات بسیار بالا است.

این مقام مسئول گفت: مردم می دانند چنانچه خدایی نکرده این انقلاب و نظام ضعیف شود و آسیب ببیند اولین صدمه اش این است که دشمنان بر ما مسلط خواهند شد و سیادت و آقایی از ما گرفته می شود و هیچ انسان عاقلی به خود اجازه چنین کاری را نمی دهد که زمینه سلطه دشمنان را ایجاد کند.

نماینده پایبند به احکام اسلامی زمینه اجرای سند ۲۰۳۰ را فراهم نمی کند

وی ادامه داد: حکمت، خردمندی، عقل، قدرشناسی و سپاس گذاری از نعم الهی حکم می کند که این ملت عزیز و شریف با قدرت پای صندوق های اخذ رأی حاضر شوند و علاوه بر این حضور، شایسته ترین را انتخاب کنند.

نماینده مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: افرادی به عنوان کاندید انتخابات حضور پیدا کرده اند، اینان واجد شرایط هستند؛ اما صرف واجد شرایط بودن کافی نیست و باید شایسته ترین فرد برگزیده شود.

حجت الاسلام و المسلمین علیمرادی اذعان کرد:  با توجه به اینکه  نظام و انقلاب ما مبتنی بر مبانی اسلام است، یک نماینده باید نسبت به اسلام و احکام آن و به ویژه به ولایت معتقد و پایبند باشد و به هیچ قیمتی از آن عبور نکند؛ بر همین اساس است که می گوییم که نماینده باید مومن ترین انسان ها به اسلام، پایبند ترین فرد به ولایت و متوکل ترین و با تقوا ترین برگزیده شود.

این مقام مسئول افزود: نماینده مجلس شورای اسلامی باید بر اسلامی بودن برتری داشته باشد و به لحاظ تقوا به احکام اسلامی پایبند باشد و نماینده ای که اینگونه باشد زمینه اجرای سند ۲۰۳۰ را در کشور فراهم نمی کند چرا که برای او آئین نامه قرآن، سنت ومعارف سند زندگی است.

وی ابراز کرد: با توجه به اینکه انقلاب و نظام ما مردمی است، مجلس شورای اسلامی نیز مردمی است و نماینده باید مردمی ترین باشد؛ بنابراین باید نگاه کنیم که چه فردی از همه مردمی تر و خدمت گذار تر است و خود را برای مردم می خواهد؛ بنابراین فردی را باید انتخاب شود که به دنبال فاصله گرفتن از مردم، تجمل گرایی و اشرافی گری نباشد؛ چرا که وصل شدن به مراکز قدرت و ثروت نماینده را از مردم دور می کند.

با حضور نسل جوان رویش انقلاب تبیین و تضمین می شود

نماینده مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه انقلاب ما به دلیل اسلامی بودن با ظالمان در ستیز است و با آنان نمی تواند کنار بیاید، تصریح کرد: نمی شود انقلاب اسلامی و مردمی باشد و مستکبران هم با او بسازند؛ چرا که خصوصیت استکبار ستیزی و ظلم ستیزی از انقلاب و نظام ما جدا شدنی نیست.

حجت الاسلام و المسلمین علیمرادی گفت: برترین نماینده کسی است که در برابر مستکبران و فشار دشمن شجاع ترین، خطرپذیرترین و قوی ترین باشد.

این مقام مسئول با بیان اینکه هم اکنون ما درحال جهاد هستیم و شرایط عادی نداریم، اظهار کرد: مستکبران با ما در جنگ هستند ما در شرایط جهادی به سر می بریم؛ بنابراین باید کار آمد ترین، خستگی ناپذیر ترین، زمان شناس ترین، زیرک ترین، با هوش ترین و مرد میدان ترین فرد را انتخاب کنیم و در این عرصه ترجیح باید جوانان باشند.

وی ادامه داد: بار خط مقدم انقلاب بر دوش جوانان بود و همچنین در گام دوم انقلاب هم مقام معظم رهبری روی سخنانشان با جوانان بوده است؛ اینکه عنوان می کنیم جوان گرایی، این مسئله به معنای پیر زدایی نیست.

نماینده مجلس خبرگان رهبری ابراز کرد: کسانی که ادوار مختلف حضور پیدا کرده اند میدان را به جوانان بدهند و سهم خواهی نکنند؛ انقلاب رویش و زایش می خواهد و با حضور نسل جوان رویش و زایش انقلاب تضمین و تبیین می شود و چنانچه قرار باشد امورات نظام و انقلاب بر محوریت عده محدودی پیش برود این امر موجب ایستایی می شود.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *