انتقال پساب تصفیه شده مانع پیشروی فرونشست دشت ورامین می‌شود

فرماندار ورامین در جلسه شورای معاونین جمعیت هلال احمر استان تهران ، با تأکید بر لزوم پیشگیری از بروز بحران‌ها از انتقال پساب تصفیه شده جنوب تهران به دشت ورامین به عنوان مهمترین عامل برای جلوگیری از پیشروی فرونشست دشت ورامین یاد کرد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی ورامین ما؛حسین کاغذلو در سخنانی اظهار کرد: طی سال‌های گذشته، برداشت بی‌رویه از منابع آب زیرزمینی باعث بروز پدیده مخرب فرونشست شده که این امر به عنوان یکی از تهدیدات دشت ورامین همواره مورد توجه مسوولان قرار داشته است.

وی تصریح کرد: با انتقال آب سد ماملو برای شرب شهروندان و نیز انتقال پساب تصفیه شده جنوب تهران به دشت ورامین برای کشاورزی، تعداد زیادی از چاه‌های آب از مدار بهره‌برداری خارج شده و از پیشروی پدیده فرونشست جلوگیری می‌شود.

وی اظهار کرد: بیش از ۷۰ درصد از بافت روستایی شهرستان ورامین فرسوده است که این امر احتمال افزایش تلفات انسانی در زمان وقوع وقایع طبیعی نظیر زلزله را افزایش می‌دهد، دولت تسهیلات ویژه‌ای را برای روستائیان در نظر گرفته که با استفاده از آن، می‌توان تمامی خانه‌های فرسوده روستایی را نوسازی کرد.

وی گفت: سوله مدیریت بحران شهرستان ورامین هم‌اکنون در اختیار نیروی انتظامی قرار دارد که با هماهنگی‌های به عمل آمده، یک سوله در روستای خورین از توابع بخش مرکزی احداث شده و آماده تحویل به هلال احمر و مدیریت بحران است.

کاغذلو با تقدیر از تلاش جمعیت هلال احمر در مقابله با شیوع ویروس کرونا گفت: سرمایه گذاری ۴۰ میلیارد تومانی دولت در بخش درمان شهرستان ورامین در سال گذشته باعث شد تا ورامین در مقابله با این بیماری با وجود ارائه خدمت به ساکنان شهرستان‌های هم‌جوار، مشکلی نداشته باشد.

فرماندار ورامین گفت: به لطف اختصاص اعتبارات مالیات بر ارزش افزوده به مناطق روستایی، تمامی روستاهای شهرستان از زیرساخت‌های لازم برای توسعه برخوردار است و تلاش می‌شود تا با احداث خانه هلال در تمامی این مناطق،آمادگی روستا در مواجهه با حوادث غیرمترقبه نیز حفظ شود.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *