با هدف اعتلای تکواندو وارد لیگ شدیم/ ساعی مرد روزهای سخت است

مدیرعامل باشگاه فرمانیه گفت: سالهاست برای رشد و اعتلای تکواندو با استفاده از مربیان سازنده روی رده های سنی پایه سرمایه گذاری کردیم و با این مسیر خود ادامه می دهیم.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی ورامین ما؛کوروش فتحی با بیان مطلب فوق به خبرنگار مهر گفت: نزدیک به ۱۲ سال پیش با جمعی از دلسوزان ورزش تکواندو تصمیم به تربیت تکواندوکاری شاخص برای حضور در تیم های ملی گرفتیم و با متمرکز شدن روی مهدهای کودک، کار حرفه ای را آغاز کردیم و پس از چند سال فعالیت در این بخش و به ثمر نشستن تلاشها، برای آنکه کار هفدمندی داشتیم وارد لیگ های تکواندو شدیم.

وی افزود: در طول سالهای اخیر برای آنکه از کاری که شروع کرده بودیم، نتیجه بگیریم، تکواندوکارانی را که خود پرورش داده بودیم در  لیگ های تکواندو شرکت دادیم، در این مدت با ۲۸ تیم در لیگ های کشوری و ۵۰ تیم در لیگ های استانی حضور یافتیم. چرا که ما کاری ریشه ای و تخصصی را در تکواندو آغاز کرده بودیم و احساس نیاز کردیم که این نفرات برای تجربه بیشتر نیاز به مبارزه در لیگ دارند.

مدیرعامل فرمانیه در خصوص حضور هادی ساعی در این تیم گفت: در سالجاری چند تکواندوکار از پرورش یافته های خودمان به سطح لیگ برتر رسیده بودند و بر همین اساس وارد این مسابقات شدیم و در همین راه نیز از تجربیات اساتید مجرب تکواندو بخصوص استاد هادی ساعی بهره بردیم. در جلساتی که با ایشان داشتیم، نقطه نظرات بسیار سازنده ای داشتند که در راستای اهداف ما بود و قبول کردند که به عنوان مشاور فنی در کنار ما باشند. استباط ما این بود که با حضور ساعی استقبال بی شائبه ای از این موضوع در تکواندو خواهد شد که متاسفانه حواشی متعددی در پی داشت. و من مطمئن هستم این دست مسائل روی ایشان تاثیر نخواهد گذاشت، چرا که ساعی نشان داده که مرد روزهای سخت است و با انرژی بیشتر کار را دنبال خواهد کرد.

فتحی با اشاره به هدف گذاری تیم بزرگسالان این باشگاه در لیگ برتر گفت: هدف ما در وهله اول پرورش استعدادهاست و می خواهیم جوانانی تربیت کنیم که بتوانند با ورود به اردوی تیم ملی به مسابقات معتبر جهانی و آسیایی اعزام شوند. به هیچ عنوان نتیجه گرا نیستیم. تیم باشگاه با حمایت مالی اعضای هیات مدیره فعالیت می کند. اسپانسر نداریم که بخواهیم به دنبال نتیجه باشیم. همین اساس که تیمی با حضور جوانان و با تجربه ها تشکیل دادیم و اگر ملی پوشی هم جذب کنیم خیلی محدود و تنها برای انگیزه دادن به جوانان و کسب تجربه در تمرینات و مسابقات است.

مدیرعامل باشگاه فرمانیه در پایان گفت:اعتقاد داریم تکواندو ایران توانایی داشتن چند تیم ملی را دارد. با پتانسیلی که در لیگ های رده های سنی مختلف وجود دارد، می توان در هر رده چند تیم ملی تشکیل داد. اینکه چند سال است فقط روی چند نفر خاص سرمایه گذاری می شود، بدون شک در آینده به تکواندو ایران لطمه وارد خواهد کرد. نباید پشتوانه سازی را نادیده گرفت.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *