با پایان مدت ۶۰ روزه، اروپا هنوز هیچ اقدامی نکرده است

امام جمعه خیرآباد گفت: چند ماه پیش مسئولان نظام طرح کاهش تعهدات را شروع کردند و مهلت ۶۰ روزه به اروپا دادند تا به تعهدات برجامی خود عمل کنند در حال حاضر مدت ۶۰ روزه دوم در حال تمام شدن است و اروپا هنوز هیچ اقدامی نکرده است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی ورامین ما؛ حجت الاسلام والمسلمین جعفر طزری امام جمعه خیرآباد ظهر امروز در خطبه های عبادی سیاسی جمعه این هفته، بیان داشت: یکی از حیله های شیطان و نفس اماره آن است که گناه را در نزد انسان کوچک و بی ارزش نشان دهد و کار را به جایی می رساند که انسان گناه می کند و به جای استغفار و توبه، اینگونه اظهار می کند که مگر چه کرده ام و چی گناهی انجام داده ام، گناهی که من کرده ام چیزی نیست، لذا هرگز پشیمان نمی شود و به راحتی آن گناه و امثال آن را انجام می‌دهد.

وی اظهار کرد: در روایات اسلامی از این گونه کردارها کوچک شمردن گناه نام برده شده است و کوچک شمردن گناه مقدمه انجام گناه و جری شدن انسان بر انجام گناهان بزرگ تر می شود و کار به جایی می‌رسد که انسان هر گناهی را انجام می‌دهد و هرگز احساس ندامت که نمی کند، بلکه احساس می کند اصلا گناهی انجام نداده و آنچه را که انجام داده بی ارزش بوده است.

طزری گفت: در روایت از امام محمد باقر(ع) است که فرمودند هیچ مصیبتی همانند کوچک شمردن گناه نیست و در روایتی دیگر از مولا علی علیه السلام آمده است که فرمودند خداوند خشم و غضب خود را در معصیت نهان کرده است، لذا هیچ گناهی را کوچک نشمارید چرا که شاید خشم خدا در همان گناهی باشد که تو آن را کوچک شمرده ای.

وی خاطرنشان کرد: راه علاج آن است که انسان بداند هر گناهی نافرمانی خداوند عظیم را در بر دارد و ما، ماموریم که از نافرمانی خداوند دوری کنیم و اگر دچار معصیت شدیم بلافاصله توبه و استغفار کنیم.

امام جمعه خیرآباد در خطبه دوم نمازجمعه این هفته با بیان اینکه در آستانه عید غدیر خم قرار داریم، گفت: عید غدیر روزی است که خداوند دینش را با ولایت علی (ع)و اولاد معصومش کامل کرد عید غدیر خم روز معرفی ولایت است، در غدیر پیامبر نشان داد کسانی صلاحیت زمامداری دارند که از ولایت الهی بهره مند شده باشند و انسانی شایستگی امامت بر مردم را دارد که در پرتو نبوت باشد.

وی افزود: در غدیر خم پیامبر به همه انسانها آموخت که انسان شدن و رسیدن به مقام عبدیت در پرتو ولایت امکان پذیر است و هر راهی غیر از ولایت انسان را به گمراهی می کشاند.

طزری با اشاره به سالروز ورود آزادگان به کشور، اظهار داشت: این روز را گرامی می داریم، عزیزانی که سال ها به ظاهر در اسارت بودند و انواع سختی‌ها را تحمل کردند اما با مقاومت و ایستادگی خود دشمن را به زانو در آوردند و سرفرازانه به میهن اسلامی بازگشتند.

خطیب جمعه خیرآباد بیان کرد: در هفته گذشته هیئتی از جنبش مقاومت یمن به دیدار مقام معظم رهبری رفتند و با این دیدار نشان دادند که علیرغم مشکلات فراوان آنان در محور مقاومت هستند.

وی ادامه داد: در این دیدار رهبر معظم انقلاب چند نکته را یادآور شدند ابتدا فرمودند مواظبت کنید چرا که ائتلاف سعودی اماراتی به دنبال تجزیه یمن هستند آنان به دنبال این هستند که یمن را به شمالی و جنوبی تقسیم کنند و این کار خطرناکی است که هوشیاری گروه‌های جهادی را می طلبد و ثانیاً این وعده را دادند که در پرتو مقاومت و ایستادگی، ان شاء الله دولت اسلامی در یمن محقق خواهد شد.

امام جمعه خیرآباد گفت: ۱۵ ماه از خروج آمریکا از برجام می‌گذرد و اروپا نشان داده است که در این ۱۵ ماه، هیچ اقدامی نکرده است و همواره از جمهوری اسلامی خواسته اند که به برجام متعهد بمانند.

طزری افزود: چند ماه پیش مسئولان نظام طرح کاهش تعهدات را شروع کردند و مهلت ۶۰ روزه به اروپا دادند تا به تعهدات برجامی خود عمل کنند در حال حاضر مدت ۶۰ روزه دوم در حال تمام شدن است و اروپا هنوز هیچ اقدامی نکرده است.

وی گفت: مسئولان اعلام کرده‌اند که اگر این مدت به پایان رسد مقداری کاهش تعهدات خواهند داشت و اگر باز هم کاری انجام ندادن باز مهلت ۶۰ روزه دیگر را شروع خواهیم کرد.

وی اذعان داشت: آنچه باید گفت این است که این مهلت های پی در پی که با بی اعتنایی اروپا مواجه است جز گستاخی اروپا چیز دیگری ندارد و ثانیاً این همان چیزی است که آنان می‌خواهند و آن فرصت سوزی است تا بدین طریق جمهوری اسلامی سال‌ها در برجام بماند و یکطرفه برجام را ادامه دهد.

امام جمعه خیرآباد گفت: مذاکرات با اروپایی که ۱۵ ماه به هیچ تعهدی عمل نکرده است چه معنا دارد آیا مذاکره غیر از فرصت سوزی معنای دیگری دارد، اگر می‌خواهیم اروپا به تعهدات خود عمل کند راه حل آن کاهش تعهدات مرحله ای نیست.

وی تصریح کرد: آنچه اروپا و آمریکا را متعهد به اجرای برجام می‌کند خروج جمهوری اسلامی از برجام و آغاز به کار فعالیت های هسته ای است.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *