تحصن مالباختگان پروژه مسکن رزمریم باب الحوائج قرچک مقابل دادگستری قرچک

مالباختگان پروژه مسکن رز مریم باب الحوائج باقرآباد قرچک در اعتراض به بلاتکلیفی خود مقابل دادگستری قرچک تحصن کردند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی ورامین ما؛ جمعی از صاحبان مسکن رز مریم باب الحوائج شهرستان قرچک در اعتراض به عدم واگذاری مسکن خود جلوی دادگستری شهرستان قرچک تحصن کردند.

تجمع کنندگان که اغلب از قشر فقیر جامعه هستند و مبالغ این خانه را به سختی بدست آوردند و یا تمام سرمایه خود را برای خرید واحدهای مسکن پرداخت کردند، برای چندمین بار است که تجمع کرده اند اما هیچ یک ازمسئولان پاسخ گویی سوالات آنان نیست.

پروژه مسکن مهر بیش از ۱۱ سال است که در شهرستان قرچک به اجرا درآمد و عده ای از مردم که به واسطه قیمت بالای مسکن  به امید خانه دار شدن را  این پروژه را پیش خرید کردند.

افزایش قیمت مصالح ساختمانی در خلال همین تاخیرها سبب شد تکمیل بسیاری از پروژه های متوقف شود و پروژه مسکن مهر باب الحوائج در سه فاز که در قرچک آغاز به کار کرده بود و پس از مدتی و با تاخیر فاز اول تحویل خریداران شد و اما فاز دوم و سوم همچنان تحویل نشده است.

اما قصه پر غصه این پروژه عظیم فاز دوم آن است؛فازی که گروه اول ثبت نام کننده مردم توان ساخت آن را نداشته و به جای آن پروژه ساخت را طبق توافق به گروه دیگری واگذار کردند و نام پروژه هم به رز مریم تغییر یافت،در واقع مجری اول فاز دوم باب الحوائج اقدام به خرید همان تعداد مسکن از مجری دوم با نام پروژه رز مریم کرده است.

اما این خرید و این تغییر نام مشکلی را حل نکرد،تا این که مردمی که پول و خانه خود را بر باد رفته می دیدند چاره ای جز اجتماع در برابر فرمانداری شهرستان قرچک دادسرا و دادگستری ندیدند.

یکی از مالکان معترض  گفت: ما تمام دارای خود را صرف قست های این پروژه کرده ایم و الان پس از آوارگی و تحمل سختی های زیاد می بینیم تمام هست و نیست ما به باد رفته است.

وی افزود: چندین مرتبه به جاهای مختلف مراجعه و با مسئولان صحبت کرده ایم ، اما هیچ نتیجه ای ندیدیم و از ریاست قوه قضائیه خواهشمندیم مشکلات این منطقه را بررسی و حل کند، ما قشر ضعیف جامعه هستیم، ما خواسته حق خود می باشیم.

این تحصن کنندگان که خواستار رسیدگی به وضعیت خود هستند اما هنوز این مشکل به سرانجام نرسیده  است و هیچ مسئولی به آنها پاسخی نمی دهد و آنان خواهان رسیدگی دولت و توجه مسئولان شهرستان قرچک به این موضوع هستند.

گفتنی است، پروژه مسکن باب الحوائج در سه فاز در قرچک آغاز به کار کرد و پس از مدتی و با تاخیر فاز اول تحویل خریداران شد و اما فاز دوم و سوم همچنان تحویل نشده است  و این مسکن ها با مشارکت (س.ن) یکی از اعضای شورای شهر قرچک و آقایان (ا.ت) و (ا. ن) انجام شده است.

انتهای پیام/س

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *