تشکیل کمیسیون ایمنی راه‌ها توسط استانداری تهران / کاهش تصادفات جاده‌ای در جنوب تهران

مدیرکل دفترفنی استانداری تهران گفت:تشکیل کمیسیون ایمنی راه ها با تاکید وزارت کشور در دستور کار استانداری تهران قرار دارد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی ورامین ما؛محمدعلی صحرایی مدیرکل دفتر فنی استانداری تهران بعدازظهر امروز در جلسه مشترک با فرماندار ورامین اظهار داشت: بر اساس بند الف ماده ۱۰۸ قانون برنامه ششم توسعه مبنی بر ضرورت کاهش جان‌باختگان تصادفات رانندگی، بررسی وضعیت نقاط پرتصادف و حادثه‌خیز در دستور کار استانداری تهران قرار گرفته و تلاش می‌شود تا با برگزاری جلسات تخصصی، این نقاط شناسایی و مشکل آن‌ها رفع شود.

 

وی گفت: تشکیل کمیسیون ایمنی راه‌ها با تأکید وزارت کشور، در دستور کار استانداری تهران قرار دارد تا بر اساس آن، مشکلات نقاط حادثه‌خیز برطرف و تا حد توان، عامل جاده در ایجاد تصادفات منجر به فوت و جرح حذف شود.

 

مدیرکل دفتر فنی استانداری تهران عنوان کرد: لازم است تا با تدوین برنامه منسجم در هر شهرستان که با همکاری پلیس راهور، شهرداری، بخشداری، راهداری و سایر ادارات مرتبط صورت می‌گیرد، تمامی نقاط حادثه‌خیز جاده ای در شهر و روستاها رفع و وضعیت عبور و مرور در داخل شهر و روستاها و مبادی ورودی و خروجی شهرستان‌ها بهبود یابد.

 

کاهش تصادفات جاده‌ای منجر به فوت و جرح در ورامین

 

حسین کاغذلو، فرماندار شهرستان ورامین نیز در این جلسه بیان داشت: با انجام اصلاحات هندسی و رفع مشکل ۱۱ نقطه پرخطر شهرستان، میزان وقوع تصادفات جاده‌ای منجر به جرح و فوت در این شهرستان در چهارماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش یافته است.

 

وی گفت: با بررسی‌های صورت گرفته، ۱۹ نقطه حادثه‌خیز در مناطق مختلف ورامین شناسایی شده که از این تعداد، ۱۱ مورد به طور کامل برطرف و هشت مورد دیگر در این جلسه تعیین تکلیف و در کمترین زمان رفع مشکل می‌شود.

 

فرماندار شهرستان ورامین خاطرنشان کرد: با رفع مشکلات نقاط حادثه خیز ورامین، تصادفات منجر به فوت ۶۰ درصد، تصادفات جرحی ۲۲ درصد و تصادف منجر به خسارت ۴۱ درصد نسبت به چهار ماهه نخست سال گذشته کاهش یافته است.

 

وی گفت: یکی از نقاط حادثه خیز ورامین به‌دلیل عبور عابران پیاده از عرض خیابان، بلوار سپهبد سلیمانی است که ظرف یک‌ماه آینده یک‌دستگاه دوربین کنترل سرعت در این مکان نصب می‌شود تا با کاهش سرعت خودروها، از بروز حوادث رانندگی پیشگیری شود.

 

کاغذلو افزود: سال گذشته یک و نیم کیلومتر از مسیر ۷ کیلومتری ورامین به روستای‌آب‌باریک توسط دهیاری جدول‌کاری شد که در بازدید وزیر راه از این مسیر، دستور جمع‌آوری جداول و نصب نیوجرسی(دیواره‌های بتنی) صادر شد که با توجه به هزینه چندصد میلیونی در این محور، درخواست داریم که این جداول باقی مانده و مابقی راه تا ورامین نیوجرسی کار شود.

 

وی یادآور شد: با احداث کمربندی شمالی، مسیر دسترسی روستاهایی مانند جعفرآباد اخوان مسدود شده که دسترسی روستائیان به احداث دوربرگردان نیاز دارد.

 

فرماندار ورامین با اشاره به تاریکی مطلق کمربندی شمالی ورامین – پیشوا و وقوع تصادفات متعدد منجر به فوت تصریح کرد: این مسیر در حوزه دو شهرستان ورامین و پیشوا قرار گرفته که اگر بر اساس دستور معاون استاندار تهران، نگهداری این مسیر به ورامین سپرده شود، این آمادگی وجود دارد که با استفاده از منابع داخلی، روشنایی آن به طور کامل تأمین شود.

 

انتهای پیام/*

 

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *