تقدیر رئیس شورای شهر ورامین از دولت یازدهم با وجود اجحاف در حق مردم منطقه/ آیا پای منافع سیاسی در میان است؟

رئیس شورای شهر ورامین گفت: یک کار خوبی که وزیر محترم راه و ترابری آن را انجام داد استانداری نیز کمک بسیار خوبی داشت این بود که ضرورت کار را به خوبی تشخیص داده بود و مسئولین مترو را وادار کرد که کار به دست مسئولین وزارت راه و ترابری قرار گیرد. به گزارش خبرنگار […]

رئیس شورای شهر ورامین گفت: یک کار خوبی که وزیر محترم راه و ترابری آن را انجام داد استانداری نیز کمک بسیار خوبی داشت این بود که ضرورت کار را به خوبی تشخیص داده بود و مسئولین مترو را وادار کرد که کار به دست مسئولین وزارت راه و ترابری قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی ورامین ما: پروژه مترو تهران- ورامین یکی از پروژه های بزرگ ملی است که می تواند نیاز بسیاری از شهروندان منطقه ورامین را برطرف کند و از سوی دیگر نیز باعث رونق و پیشرفت منطقه ورامین شود.مترو ورامین

طرح این پروژه در ابتدا و در دوران دولت اصلاحات قطار شهری بود که در زمان تصدی احمدی نژاد این پروژه جهت تسریع و بالابردن سطح کیفیت تردد به شرکت مترو تهران واگذار شد.

پس از شروع به کار مرحله چهارم شورای شهرها، پروژه مترو تهران- ورامین نیز به مشکلات عدیده ای در شهرستان ورامین روبرو شد که روند اجرای این طرح ملی را کاهش و متوقف کرد.

پس از سفر وزیر راه و شهر سازی در سال ۹۳ به منطقه ورامین، اعلام شد که این طرح و پروژه ملی به راه آهن تغییر ماهیت خواهد داد که موج اعتراضات مردمی و مسئولین منطقه و حتی مجمع نمایندگان مجلس شورای اسلامی روبرو شد.

زمانی دل مردم منطقه ورامین به درد آمد که رئیس شورای شهر ورامین در برنامه تلویزیونی در استان در تاریخ ۲۱/۳/۹۴ از وزیر راه دولت یازدهم به دلیل حمایت از این جابه جایی تقدیر و تشکر کرد که موج نارضایتی بسیاری در شبکه های اجتماعی و محافل عمومی در پی داشت.

سید محسن رضایی رئیس شورای شهر ورامین طی مصاحبه با خبرنگار برنامه تلویزیونی در استان که از در تاریخ ۲۱/۳/۹۴ از شبکه تهران پخش شد پیرامون پروژه شهر ورامین گفت: شورای دوم شهر ورامین از ابتدای فعالیت خود در خصوص حمل و نقل عمومی را آغاز کرده و آن را مورد بررسی قرار داد که از آنها تقدیر و تشکر به عمل می آوریم.

وی ضمن بیان اینکه از دولت تقدیر می کنیم که در سال ۸۲ این ضرورت را برای شهر ورامین تشخیص دادند افزود: اگر مراجعه ای به ایستگاه مترو جوانمرد قصاب داشته باشیم، محلی را به عنوان ایستگاه مترو ورامین در نظر گرفته اند.

رئیس شورای شهر ورامین اظهار کرد: باید در رابطه با بعضی قضایا به واقعیت ها بنگریم، در رابطه با ضرورت این امور بیش از بیست جلسه با مسئولین شهرستان، استان و کشور داشته ایم.

رضایی ادامه داد: زمانی که قطار شهری ورامین به شرکت مترو شهرداری تهران واگذار شد در مرحله اول تعجب کردیم زیرا شهرداری تهران ارتباطی با ورامین ندارد.

این عضو شورای شهر ورامین خاطر نشان کرد: یک کار خوبی که وزیر محترم راه و ترابری آن را انجام داد استانداری نیز کمک بسیار خوبی داشت این بود که ضرورت کار را به خوبی تشخیص داده بود و مسئولین مترو را وادار کرد که کار به دست مسئولین وزارت راه و ترابری قرار گیرد.

وی ضمن بیان اینکه بلکه ان شاالله در سال ۹۴ شاهد راه اندازی و پیگیری امور باشیم که این معضل بزرگ منطقه ای مان برطرف شود در خصوص راه اندازی این خط نیز گفت: چشم امید ما به هیئت محترم دولت به خصوص وزیر محترم راه است و از آنها می خواهیم که به این مردم توجه کنند.

 

حال سوال های مختلفی در اذهان عمومی مردم ورامین از نمایندشان در شورای شهر به وجود می آید که اولین سوال این است که رئیس محترم شورای شهر، آیا این صحبت ها و پشتیبانی شما از منافع دولت و وزیر راه و شهرسازی به دلیل منافع و مقاصد سیاسی است؟

در مراسمات مختلف دیده شده که رئیس شورای شهر ورامین پشت تریبون های مختلف به جای پرداختن به مسائل شهرستان از مواضع دولت یازدهم دفاع سرسختانه کرده اند در صورتی که بسیاری از سیاست مداران و عموم مردم انتقادهایی را به این مواضع دولت یازدهم داشته و دارند که نمونه های آن را در تجمعات، سخنرانی ها و مصاحبه های مختلف شاهد هستیم

حال اینکه رئیس شورای شهر ورامین که باید حافظ منافع مردم منطقه و شهرستان ورامین باشد از مواضع دولت یازدهم دفاع می کند به دلیل منافع و تفکرات سیاسی است یا اینکه دلیل قانع کننده ای برای این تشکر دارد؟

اینکه در زمان شورای شهر دوره چهارم ورامین بیشترین مخالفت با پروژه مترو که همگان نیز می دانند منافع آن بیشتر از قطار شهری است به دلیل همین منافع سیاسی است که به اسم خدمت رسانی بهتر به مردم آن را تمام کرده اید؟

امیدواریم که رئیس شورای شهر پاسخ مناسبی به این سوالات را در اختیار اصحاب رسانه قرار دهند نه اینکه همانند رئیس جمهور گرامی دولت یازدهم منتقدان را با الفاظ دیگری خطاب کنند و یا اینکه به شکلی فعالیت ها و گرایش های خود را جلوه دهند که عموم شهروندان فکر کنند که نامحرم هستند و یا اینکه دستهایی پشت پرده است که باعث دل نگرانی آنها شود.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲ دیدگاه

  1. شهروند پاسخ

    ی سوال دارم…آیا الان شرکت مترو تهران با تجربه چند دهه ای خود بهتر با زیر و بم کار آشنا نیست…این دست بدست شدن های مترو که نیاز اصلی شهر است فقط به ضرر مردم هست…کسی نیست به درد دل مردم برسد در این شهر بی در و پیکری که ما داریم…هرکس ساز خود را میزند….

  2. منصور پاسخ

    ضمن عرض سلام وعرض ادب وارادت به خدمت تمام زحمت کشان ودست اندرکاران منطقه ورامین به نظر میرسد آقای رضایی به خاطر منافع شخصی واستفاده سیاسی خودشان این حرفارو میزنند …. خدایا به داد مردم ورامین برس با چنین تفکر و روش رئیس شورا….