توهین و ارعاب به فرهنگیان برای رسیدن به مقاصد مالی/ مسئولین اصناف چه می کنند؟

بعد از اینکه برخی مدیران مدارس برای رفاه حال اولیای دانش آموزان از عکاسان خواستند در مدارس حاضر شده و عکس پرسنلی از دانش آموزان تهیه کرده و با هزینه کمتر در اختیار اولیا قرار دهند, رئیس اتحادیه عکاسان ورامین به آنها توهین کرده و اعلام کرده است برخورد خشنی با آنها خواهد داشت. بعد […]

بعد از اینکه برخی مدیران مدارس برای رفاه حال اولیای دانش آموزان از عکاسان خواستند در مدارس حاضر شده و عکس پرسنلی از دانش آموزان تهیه کرده و با هزینه کمتر در اختیار اولیا قرار دهند, رئیس اتحادیه عکاسان ورامین به آنها توهین کرده و اعلام کرده است برخورد خشنی با آنها خواهد داشت.

بعد از اینکه دانش آموزان امتحانی پایان سال خود را می دهند و دردسرهای والدین برای درس خواندن و امتحان دادن آنها به پایان می رسد و دبیران و معلمان نیز نفسی راحت به مدت چند روز می کشند, بعد از چند روز گیر و دارهای ثبت نام دانش آموزان برای سال آینده آغاز می شود. عکاس

اینکه چه مدارکی باید تهیه شود, روپوش و هزینه ثبت نام چقدر است, برای زمان هایی که تخلفی صورت می گیرد اولیای دانش آموزان به چه قسمتی باید مراجعه کنند و مشکلات مختلف و متعدد دیگر.

اما در این بین هستند مدیرانی که برای کم کردن مشکلات رفت آمد, هزینه و … مزایایی را برای دانش آموزان و به خصوص اولیای آنها در نظر می گیرند تا هم از رفت و آمدهای اضافه و هم هزینه های گزاف جلوگیری کنند.

نمونه این فعالیت ها بستن قرارداد با عکاسی خاص و حضور وی در ساعات مشخص در مدرسه برای گرفتن عکس از دانش آموزان و استفاده برای پرونده آنها است با کمترین هزینه ممکن به دلیل تعدد دانش آموزان است زیرا با این روش هم عکاس به سود مناسبی می رسد و هم اینکه اولیای دانش آموزان هزینه کمتری نصبت به اتلیه های عکسای پرداخت می کنند.

در این بین جدای از اینکه اولیای دانش آموزان از رفت و آمدهای چندباره و بی جا رهایی پیدا می کنند, عکاس مربوطه نیز به سود مطلوبی می رسد؛ به همین منظور می توان از این فعالیت برخی مدیران تقدیر کرد.

نکته ای که در این بین بسیار آزار دهنده می باشد توهین رئیس اتحادیه عکاسان به قشر فرهنگی به خصوص مدیران مدارس است که متاسفانه تا به امروز هیچ پیگیری و رسیدگی به این توهین ها صورت نگرفته است.

با توجه به انتخابات رئیس اتحادیه عکاسان در ماه های آینده, رئیس فعلی اتحادیه عکاسان در آخرین مطلب خود این مدیران که برای رفاه حال اولیای دانش آموزان از عکاسی در مدرسه استفاده می کنند را مدیرانی خودسر خوانده و آنها را تهدید به برخورد با خشم از سوی اتحادیه عکاسان کرده است.

با توجه به اینکه اینگونه ادبیات تهدید آمیز و حتی بعضاً توهین آمیز از سوی این رئیس اتحادیه نصبت به فرهنگیان شهرستان و هچنین عدم فعالیت این اتحادیه و از سوی دیگر عدم رسیدگی مسئولین فرهنگی شهرستان به این مشکل, برخی از عکاسان و اعضای اتحادیه عکاسان ورامین در نظر گرفته اند که انجمن مردم نهادی برای حرفه خود ایجاد کنند.

حال باید به این مسئول عزیز اتحادیه عکاسان که تا چند ماه آینده در این سمت باقی بوده و برای انتخاب مجدد خود باید رای اکثریت عکاسان را برای خود جمع آوری کند گفت, نیازی نیست برای اینکه نشان دهید که در حال انجام فعالیت مناسبی برای همکاران خود هستید به قشر فرهنگی جامعه توهین کنید زیرا قانون برای همه افراد به یک اندازه ارزش قائل بوده و همچنین برخورد می کند.

اگر در این بین واقعاً تخلفی صورت پذیرفته است شما می توانستید به صورت کاملاً قانونی از مراجع قانونی و قضایی پیگیری لازم را صورت دهید تا با متخلفین و افراد خاطی برخورد لازم صورت گیرد ولی با توهین به قشر فرهنگی جامعه نه تنها از حقوق همکاران و هم صنفی های خود دفاع نکرده اید بلکه با این نوع ادبیات خود عکاسان را افرادی جلوه بسیار بد در نظر مردم جامعه معرفی می کنید.

در این بین باید تقدیری نیز از فرهنگیان و مدیران زحمتکش کرد که در قبال توهین هایی به این شکل, باری دیگر فرهنگ بالای خود را نشان داده و با ادبیات مشابه جواب رئیس اتحادیه عکاسان ورامین را نداده اند.

اما منتظر هستیم ببینیم مسئولین امر در شهرستان ورامین چه برخورد و حرکت مناسبی در خصوص توهین به فرهنگیان عزیز می کنند تا آنها را نیز به سمع و نظر عموم شهروندان برسانیم.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۶ دیدگاه

 1. رحمت اله قاسمی پاسخ

  سلام متاسفانه شما در باره این خبر
  “هشدار به برخی از مدیران متخلف و خودسر مدارس”
  باتوجه به ممنوعیت عکسبرداری پرسنلی در مدارس، چنانچه از آغاز سال تحصیلی اقدام به عکسبرداری پرسنلی غیرقانونی در مدارس نمایند، با خشم اتحادیه عکاسان روبرو میشوند و عکاسان از حقشان نمیگذرند و از این مدیران سودجوی مدارس در محاکم قضائی پذیرائی میکنیم . و به آن دسته از افراد متفرقه سودجو که اسم عکاس را یدک میکشند هشدار میدهیم در صورت شناسائی اینان توسط عکاسان و اتحادیه ها برخوردهای لازم علاوه بر برخی از مدیران خودسر که اقدام به این کار کثیف میکنند با اینان نیز صورت میپذیرد .
  @etehadesenfi
  تمام عکاسان دارای پروانه کسب بازرس نامحسوس هستند ومتخلفین را به اتحادیه معرفی نمائید.
  رحمت اله قاسمی
  @etehadesenfi بهتر بود شما بعنوان پایگاه خبری مقداری به شخصیت مردم نیز توجه میکردید اینها فقط بدنبال سود جوئی هستند وما اطلاع رسانیمان را به مردم ادامه میدهیم تا ماهیت این سودجویان را برای همه روشن کنیم. این مسائل هیچ ربطی به برخی از مدیران قانون شکن و بیسواد مدارس ندارد که بخواهند در امور عکس پرسنلی دخالت کنند فقط دنبال سود جوئی هستند به بهانه های تکریم دانش آموزان با ایجاد رانت .

 2. رحمت اله قاسمی پاسخ

  هشدار به آموزش وپرورش وملت ایران
  وظیفه مدیران درس و والدین است تا
  با این رویه زشت وسخیف( عکسبرداری
  پرسنلی در مدارس) که توسط عده ای
  سود جو وبعضی مدیران مدارس به یک
  هنجار.ورسم تبدیل شده.با تمدن برخورد
  کنند
  آیین ورسم عکس پرسنلی.
  الف. فرد باید هر گاه سرحال وخوش پوش است به عکاسخانه خانوادگی مراجعه وعکاس زیباترین تصویر چهره
  اورا در قالب وریخت عکس تهیه کند
  تا در زمان نیاز بکار برده شود
  این کار در یک روز برای دویست دانش
  آموز با شرم آورترین شرایط برای دانش
  آموزان در مدارس انجام میشود
  بنابراین نگذاریم به شخصیت ما وفرزندان ما به بهانه ارزانی که نه حتی
  رایگان بی حرمتی شود
  اگر بخواهم تبعات این نوع عکس را
  شرح بدهیم مثنوی و هفتادمن کاغذ میشود..
  کافیست به آلبوم خود وعکسهایی که
  نا خواسته.از شما گرفته شده توجه کنید
  ابراهیم. سایه سبز

 3. رحمت اله قاسمی پاسخ

  باتوجه به فرمایشات مقام معظم رهبری در روز معلم و وظایف آموزش وپرورش، لازم دانستیم درخصوص عکسهای پرسنلی درمدارس نکاتی رابعرض رسانیم.
  تعریف وظیفه
  مدرسه_مدیر_معلم_آموزش، مالیات وعوارض که ازحقوق ممتازه دولت است صرف امورجاری مملکتی میشود.
  مثل (آموزش وپرورش)
  آیا ما بامشکلات معیشتی وپرداخت به موقع مالیات،عوارض باید نظاره گر کارهای صنفی مثل عکسهای پرسنلی درمدارس باشیم؟ آموزش وپرورش حق عکاسی درمدارس راندارد.
  مگریک دانش آموز درطول دوران تحصیل چندقطعه عکس نیازدارد؟ همه عکسهای یک فرد تااخذدکتری پول یک جفت کتانی میشود.
  عکس ازدانش آموزان درصفوف طولانی وتفاوت فاحش کیفیت وقیمت موجب بی احترامی به دانش آموز وبدآموزی وبدعتهای زشت درجامعه میشود. یک پیشنهادبه آموزش وپرورش.اگرواقعا به فکردانش آموزان هستند،
  لطفا باقیمتهای ناچیزمایحتاج روزمره دانش آموزان ائم ازغذا، لباس،کفش،سلمانی،دکترو…. راهم انجام دهند.
  مثلا،
  روزی یکمرتبه چلوکباب بدهند ۴۰۰ تومان
  یاسلمانی بیارن، بچهای مردم را صف کنندو سرشان رااز ته بزنند۲۰۰تومان رحمت اله قاسمی

 4. رحمت اله قاسمی پاسخ

  هشدار به خانواده ها به جهت نامنویسی فرزندانشان در مدارس (یک عکس خوب بهتر از هزار نامه است) عکس خوب (پرتره پرسنلی شخصیتی) بر روی مدارک مهم مثل شناسنامه، مدارک تحصیلی از دوران ابتدائی تا اخذ دکتری، کارت ملی، گواهینامه، پاسپورت، و . . در زندگی اهمیت بسیار بالا دارد و در آینده میتواند ارزش مادی ومعنوی برای مردم داشته باشد. متاسفانه برخی به این مهم در اثر نداشتن آگاهی از تأثیرات عکسهای خوب و بد درزندگی حال وآینده خود وفرزندانشان بی اطلاع هستند. عده ای سودجو باشعار ارزانی مثل برخی ازمدیران بیسواد وعقب مانده مدارس که وظیفشان را قانون تعیین نموده، از این نا آگاهی دانش آموزان وخانوادهای آنان سوءاستفاده میکنند و زمان نامنویسی وتشکیل پرونده در مدارس عکس را از مدارک دریافتی حذف میکنند و بعد از آغاز سال تحصیلی آدمهای دوره گرد را بصورت غیرقانونی وبا ایجاد رانت به مدارس میاورند فقط برای سودجوئی خودشان و حق انتخاب (عکس پرسنلی شخصیتی) را از والدین ودانش آموزان میگیرند. لذا به جهت شخصیت دهی به فرزندان و خودتان ، گرفتار این سود جویان نشوید. این نوع عکس که میخواهد یک عمر بر روی مدرک مهم زندگی شخصیت دانش آموزان را به تصویر بکشد طبق قانون فقط باید در آتلیهای استدیوهای عکاسیها انجام شود. در مدارس مدیران مجاز میباشند از یک عکاس حرفه ای مجوزدار از اتحادیها فقط جهت گرفتن یک عکس دسته جمعی از دانش آموزان به همراه معلم ومدیران برای یادگاری آینده ویا عکسهای جشنی بصورت فتوئی دعوت بعمل آورند مابقی عکسبرداری در مدلهای مختلف مثل پرسنلی (حتی رایگان) ممنوع میباشد. لطفا به مردم و کلیه گروه ها اطلاع رسانی نمائید. اتحادیه عکاسان وفیلمبرداران ورامین

 5. رحمت اله قاسمی پاسخ

  بسمه تعالی
  به استناد بند۱۵ جلسه۳۰۳ کمیسیون محترم نظارت شهرستان ورامین نرخ پیشنهادی سال۱۳۹۵ اتحادیه عکاسان به شرح ذیل تصویب گردید و از این تاریخ ۱۳۹۵/۰۶/۱۳ قابل اجرا میباشد.
  ۱- عکس پرسنلی ۳*۲ یا ۴*۳ شش قطعه (بدون رتوش) برای واحدهای درجه یک ۱۴۵۰۰تومان،
  واحدهای درجه دو ۱۲۵۰۰تومان، واحدهای درجه سه ۱۰۰۰۰تومان میباشد.
  ۲-عکس پرسنلی ۴*۶ شش قطعه (بدون رتوش) برای واحدهای درجه یک ۱۶۰۰۰تومان
  واحدهای درجه دو ۱۴۰۰۰تومان، واحدهای درجه سه ۱۱۵۰۰تومان میباشد.
  ۳-فتوکپی تا سایز A4 یکرو ۳۰۰تومان، B4 یکرو ۵۰۰تومان، A3 یکرو ۸۰۰تومان، A5 یکرو ۱۸۰ تومان
  توضیحات:
  * نرخ چاپ مجدد عکسهای پرسنلی (دوسوم) نرخ اولیه میباشد.
  * فتوکپی دو رو ۵۰% به قیمت اولیه اضافه میشود.
  * سایر موارد خارج از این نرخنامه با توافق انجام خواهد شد.
  رحمت اله قاسمی
  رئیس اتحادیه

 6. رحمت اله قاسمی پاسخ

  میگویند باید پیشگیری از جرم شود ، آیا با کارهای غیرقانونی در برخی از ادارات مثل عکسبرداری اجباری از مردم در ثبت احوال،پست، دفاترپیشخوان دولت، مدارس و… که با این کار دیگر مشتری مجبور نیست به عکاسیها مراجعه نمایند ودر مقابل عکاسیها روزبروز فقیرتر میشوند تا جائی که یک وقت خدائی نکرده برای خرج زن وبچه هاشون میمانند وشاید دست به کارهای ناهنجار زده شود که نه تنها پیشگیری از جرم نکرده اند بلکه به پرورش دهی جرم کمک میکنند . بیکاری عامل شروع جرم است . نزارید در اثر انحصار ورانت در برخی از ادارات در حدود چهل هزار واحد عکاسی بیکار شوند.