خبرنگار حاضر در فرودگاه ابوجای نیجریه: شیخ زکزاکی دقایقی قبل وارد نیجریه شد/ دولت نیجریه اجازه ملاقات نداد/ شیخ زکزاکی توسط نیروهای امنیتی به مکان نامعلومی منتقل شد

یک خبرنگار نیجریه ای گفت: دولت نیجریه اجازه حضور علاقه مندان، شاگردان، پیروان و حتی خانواده شیخ زکزاکی را هم برای ملاقات و استقبال از وی نداد و فقط چند رسانه دولتی به صورت گزینش شده در فرودگاه حاضر شدند که اجازه گفتگو هم نداشتند.

 یکی از خبرنگاران حاضر در فرودگاه ابوجای نیجریه در گفتگو با شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ اظهار داشت: دقایقی قبل هواپیمای حامل علامه شیخ زکزاکی از هند وارد نیجریه شد.

 

وی افزود: دولت نیجریه اجازه حضور علاقه مندان، شاگردان، پیروان و حتی خانواده شیخ زکزاکی را هم برای ملاقات و استقبال از وی نداد و فقط چند رسانه دولتی به صورت گزینش شده در فرودگاه حاضر شدند که اجازه گفتگو هم نداشتند.

 

این خبرنگار در ادامه گفت: البته همین چند رسانه دولتی هم اجازه گفتگو با شیخ زکزاکی را پیدا نکردند و به محض ورود علامه شیخ زکزاکی به فرودگاه، نیروهای امنیتی نیجریه به صورت تحت الحفظ وی را به مکان نامعلومی منتقل کردند.

 

وی همچنین گفت: آنطور که معلوم است درمان شیخ زکزاکی ناتمام باقی مانده و معلوم نیست دولت نیجریه چه تصمیمی در قبال وی خواهد گرفت.

این خبرنگار همچنین گفت: مردم در خیابانهای ابوجا و در مسیر عبور شیخ زکزاکی تجمع کرده و از او استقبال کردند که پلاکاردهای در دست مردم اعتراض و خشم آنها از دولت نیجریه را به تصویر کشیده است.

 

به گزارش دانا بر اساس مشاهدات حاضران در فرودگاه ابوجا، اوضاع جسمی علامه شیخ زکزاکی مناسب نیست و هر چه سریعتر باید روند درمان وی از سر گرفته شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *