پایگاه خبری ورامین ما - http://varaminma.ir

دست‌درازی وزارت آموزش و پرورش به دارایی‌های صندوق ذخیره فرهنگیان

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی ورامین ما؛مهدی نیکدل درباره گزارش تحقیق و تفحص مبنی بر تصرف برخی از دارایی‌های صندوق ذخیره فرهنگیان از سوی وزارت آموزش و پرورش اظهار کرد: در حالی بخش‌هایی از این وزارتخانه در ساختمان علاقه‌مندان مستقر است که مالکیت این ساختمان متعلق به صندوق ذخیره فرهنگیان است.

وی عنوان کرد:  البته به‌جای آن زمین معوض در نیایش به ما تحویل داده‌اند که باید آن را از بنیاد شهید بگیرند اما هنوز نتوانسته‌اند، بنابراین می‌خواهند از دولت مصوبه بگیرند تا اختیار آن را بگیرند و به ما واگذار کنند.

مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان بیان کرد: در ماجرای ساختمان علاقه‌مندان از آموزش و پرورش شکایت و حکم تخلیه گرفتیم اما از ما مهلت گرفتند که زمین نیایش را حتماً به نام صندوق ذخیره فرهنگیان خواهند کرد.

نیکدل درباره تأثیر شرکت‌های زیان‌ده بر عملکرد آینده گفت: شرکت‌های زیان‌ده، کل زیانشان ۲ درصد سود ما هم نمی‌شود مثلاً شرکت آلوپن سودده بود اما با راکد شدن صعنت ساختمان، سه میلیارد تومان زیان‌ده شده است با این حال باید شرکتهای زیان‌ده را بفروشیم اما مشکلاتی هم مانند سازمان بازرسی وجود دارد.

وی بیان کرد: اغلب شرکت‌های زیان‌ده را فروخته‌ایم اما یک شرکت مانند شرکت مسافرتی زاگرس سودده بود که با آمدن کرونا کسب‌وکار آن دچار مشکل شد ما نمی‌توانیم به‌دلیل اینکه یک دوره زیان‌ده بوده آن را منحل کنیم؛ بنابراین شرکت‌هایی که ذاتاً زیان‌ده است، نباید بمانند؛ در مجموع از کسب‌وکاری که حاشیه سود کم داشت، خارج می‌شویم و به جایی که حاشیه سود بیشتر دارد، می‌رویم.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/*