دشمن برای ایجاد تفرقه در جهان اسلام تلاش می کند

امام جمعه موقت ورامین گفت: اصحاب سقیفه پس از رحلت پیامبر(ص) سنگ بنای اختلاف در جامعه اسلامی را گذاشتند و جامعه را دچار انحراف کردند و تاکنون نتیجه زیانبارش را شاهد هستیم، امروز نیز دست های پیدا و پنهانی برای ایجاد اختلاف در جامعه فعال هستند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی ورامین ما؛ حجت الاسلام سید محسن محمودی امام جمعه موقت ورامین در خطبه های نماز جمعه ورامین با اشاره به وقوع زلزله در استان آذربایجان شرقی ضمن اظهار تاسف از این حادثه افزود: در این حادثه تعدادی از هم وطنان جان خود را از دست دادند و خانه های تعدادی دیگر نیز ویران شد، که ضمن اظهار تسلیت به این عزیزان، اگر مسئولان امراعلام کنند و نیاز بدانند، مردم عزیز کشورمان آماده کمک رسانی هستند.

وی با اشاره به قرارگیری در آستانه هفته وحدت افزود: دشمنان اسلام همواره از وحدت مسلمین وحشت داشته اند و امروز نیز با تمام توان در پی از بین بردن وحدت در جوامع اسلامی تلاش می کنند.

 

امام جمعه موقت ورامین با بیان این که اصحاب سقیفه پس از رحلت پیامبر(ص) سنگ بنای اختلاف در جامعه اسلامی را گذاشتند و جامعه را دچار انحراف کردند و تاکنون نتیجه زیانبارش را شاهد هستیم، امروز نیز دست های پیدا و پنهانی برای ایجاد اختلاف در جامعه فعال هستند.

وی اختلاف افکنی بین شیعه و سنی را از توطئه های دشمنان دانست و گفت: فرقه سازی می کنند، شیعه انگلیسی می سازند، سنی آمریکایی پرورش می دهند، همه این کارها برای آن است، که از جامعه اسلامی صدای واحد شنیده نشود، وحدت به معنای دست برداشتن از مبانی فکری و اعتقادی نیست، خیر، در مبانی اعتقادی بحث می کنیم، منطقی و عقلانی گفتگو می کنیم، اما در مشترکات و تقابل دشمنان مشترک یک حرف می زنیم.

محمودی با بیان این که آمریکای مستکبر نه به شیعه و نه به سنی رحم نمی کند، گفت: اسرائیل غاصب نه شیعه را به رسمیت می شناسد و نه سنی را و این گروه های تکفیری مانند داعش نیز که به صورت مکرر در حال جنایت هستند و امروز باید از فرصت هفته وحدت برای ایجاد وحدت و همدلی جهان اسلام حول محور پیامبر رحمت(ص) بهره برد و همه تلاش کنیم و اجازه ندهیم، افرادی عالمانه یا جاهلانه این وحدت مبارک را مخدوش سازند.

وی در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه امروز ورامین به ۱۴ آبان و روز « فرهنگ عمومی» اشاره کرد و افزود: شورای فرهنگ عمومی، متشکل از مسئولان ارشد است، ولی مشکل اصلی این است، که برخی افراد در اجرای مصوبات این شورا تعلل می ورزند، غافل از این که فرهنگ مانند اکسیژن است، که همه تنفس می کنیم و جامعه نمی تواند، از فرهنگ و حساسیت های فرهنگی جامعه جدا باشد.

محمودی با بیان این که فرهنگ متعلق به تمام مردم است، گفت: فرهنگ فقط مخصوص دستگاه ها و نهادها نیست، مردم بیشترین نقش را در فرهنگ سازی دارند، چرا که فرهنگ برای عموم مردم است و این مردم هستند، که باید دست در دست هم داده و نسبت به حساسیت های فرهنگی جامعه احساس تکلیف و وظیفه کنند، سخت گیری های در ازدواج، تجمل گرایی و تعیین مهریه های گزاف از معضلات فرهنگی است، که با همت مردم باید حل شود.

وی مساله جمعیت و فرزندآوری را از دیگر مسائل فرهنگی دانست، که باید عموم مردم نسبت به آن حساس باشند و افزود: یک فرزند کافی نیست، تاخیر در ازدواج اثر منفی در فرزندآوری می گذارد، موضوع فرهنگی دیگر نزاع های دسته جمعی و درگیری های است، که باید با فرهنگ سازی حل شود.

امام جمعه موقت ورامین اضافه کرد: از دیگر معضلات فرهنگی جامعه مساله طلاق است، نباید اجازه دهیم، زندگی ها از هم بپاشد، مگر آن که هیچ راهی جز طلاق نباشد.

وی مساله ترافیک، پارک های دوبل، تصادفات و …و نیز قهوه خانه ها را از دیگر معضلات فرهنگی دانست و گفت: در قهوه خانه های سنتی دیزی، تنقلات، نوشیدنی های متنوع در یک فضای سالم ارائه می شد، اما امروز قهوه خانه ها تبدیل به دودخانه شده است، نیاز است، مردم برای حل و اصلاح این معضل فرهنگی ورود کنند.

محمودی مساله بدحجابی و مظاهر بی عفتی را معضل دیگری در فرهنگ عمومی دانست و اضافه کرد: خرید لباس های پاره، بدمنظر، کوتاه و تنگ خجالت اور است، که موجب بسیاری از عوارض و خسارات است، باید در عرصه های فرهنگ عمومی ورود کرده و به حل آن بپردازیم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *