دولت نگاه ویژه‌ای به آموزش و پرورش ندارد/ مدیریت مدارس دولتی با این شرایط بسیار سخت است

عضو هیئت رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس شورای اسلامی گفت: دولت و مجلس با اتحاد باید گام موثر و بلندی برای آموزش و پرورش برداشته و دید ویژه ای داشته باشند تا بتوانند مشکلات را برطرف کنند. سید حسین نقوی حسینی نماینده شهرستان های قرچک، ورامین و پیشوا در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو […]

عضو هیئت رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس شورای اسلامی گفت: دولت و مجلس با اتحاد باید گام موثر و بلندی برای آموزش و پرورش برداشته و دید ویژه ای داشته باشند تا بتوانند مشکلات را برطرف کنند.

سید حسین نقوی حسینی نماینده شهرستان های قرچک، ورامین و پیشوا در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی ورامین ما اظهار داشت: آموزش و پرورش ماموریت آماده سازی نسل آینده برای اداره سازی آنها جهت اداره جامعه را بر عهده دارد.

وی خاطر نشان کرد: اگر چه امروز در آموزش و پروش به خصوص در صف، مدارس مختلفی از جمله تیزهوشان، نمونه، شاهد، نمونه دولتی، هیئت امنایی، غیر انتفاعی و مدارس دولتی وجود دارد که به معنی تنوعات زیاد در مدارس است و همین مسئله نیز قابل تعمل و بررسی است.

نماینده منطقه ورامین با بیان اینکه در این بین مدارس دولتی دارای مشکلات زیادی هستند، گفت: مدیریت و اداره این مدارس با مشکلات بسیار جدی و اساسی روبرو می باشد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: هر هفته از یکی از مدارس منطقه بازدید می‌کنیم و هفته گذشته بعد از بازدید از یکی از مدارس پیشوا، با مدیر مدرسه گفت و گویی داشتیم که آن مدیر بسیار زحمت کش اعلام کرد که فیش های آب و برق و گاز را نمی توانیم پرداخت کنیم و حدود ۶ میلیون تومان برای این فیش ها بدهکار هستیم.

وی تصریح کرد: آن مدیر اعلام می کرد که اکثریت دانش آموزان این مدرسه بی بضاعت هستند و درصد قابل ملاحظه ای از آنها پدر یا مادرشان فوت کرده و حتی بعضی مواقع دانش آموزان در مدرسه به دلیل نخوردن شام و صبحانه از حال می روند که خودمان باید مقداری خوراکی برای آنها تهیه کنیم.

نقوی خاطر نشان کرد: ممکن است تعدادی از مدارس دانش آموزان و والدینشان را تحت فشار بگذارند تا در تامین هزینه مدارس کمک کنند که این امر نیز خلاف قانون است از سوی دیگر آموزش و پرورش نیز سرانه آموزشی دانش آموزان را به مدارس پرداخت نمی کند پس اداره مدرسه و منبع مالی که باید مدیریت مدرسه را یاری کند کجاست؟

عضو هیئت رئیسه فراکسیون فرهنگیان مجلس شورای اسلامی افزود: آموزش و پرورش نمی تواند به این سوال پاسخ دهد به همین دلیل مدیران دست به گریبان شدید مدیریت مدرسه هستند.

وی تصریح کرد: قبلاً از آقای فانی وزیر اسبق آموزش و پرورش در سفری که به ورامین داشتند پرسیدم که مدیر مدرسه نباید از اولیای دانش آموزان مبلغی دریافت کند، آموزش و پرورش هم هیچ سرانه ای به مدیر نمی دهد و آن مدیر نیز باید مدرسه را مدیریت کند، چگونه مدیر می تواند مدرسه را مدیریت کند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: شرایط مدیریت مدارس دولتی با وضعیت فعلی شرایط بسیار سختی است.

نماینده منطقه ورامین در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت توجه مناسب و مورد نظر مجلس و نمایندگان را در بودجه سالانه آموزش و پرورش ندارد و از این لحاظ واقعاً گله مند هستیم.

وی خاطر نشان کرد: امسال کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی ورود پیدا کرده و در اعتبارات آموزش و پرورش نگاه ویژه ای به خصوص در حوزه بازنشستگی فرهنگیان و کمبود اعتبارات در مدارس کرده است و اگر اینها در صحن علنی تایید شود گام موثری برداشته خواهد شد.

عضو هیئت رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس شورای اسلامی بیان کرد: دولت و مجلس با اتحاد باید گام موثر و بلندی برای آموزش و پرورش برداشته و دید ویژه ای داشته باشند تا بتوانند مشکلات را برطرف کنند.

نماینده منطقه ورامین اظهار داشت: در اکثر مدارس دولتی ما دانش آموزان با مشکلات بسیار زیادی روبرو هستند که باید برطرف شود.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *