رادار TMA بعنوان پشتیبان فرودگاه‌های مهرآباد و امام نصب شد

وزیر راه و شهرسازی از نصب رادار TMA به عنوان رادار قدرتمند پوشش پروازهای منطقه شمال کشور و پشتیبان رادار فرودگاه‌های مهرآباد و امام خمینی (ره) خبر داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی ورامین ما؛ محمد اسلامی صبح امروز در مراسم بهره‌برداری از رادار TMA کوشک‌بزم (ترمینال هوایی ایران) واقع در آزادراه تهران- قم، با اشاره به توانمندی نیروی انسانی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران و شرکت‌های دانش‌بنیان گفت: ایران در حال تبدیل شدن به سازنده و صادرکننده رادار است.

وی یکی از اولویت‌های کشور را رساندن حوزه مراقبت پرواز به سطح استانداردهای جهانی و توجه به تجهیزات برای افزایش دقت در هدایت پروازها دانست و افزود: با نصب رادار TMA در کوشک‌بزم، پوشش منطقه‌ای شمال کشور و محدوده تهران به طور کامل انجام شد و از زمان روشن شدن موتور هواپیما بر روی باند تا زمان تیک‌آف و اوج گرفتن و ادامه مسیر، اطلاعات لازم از طریق سیستم مراقبت پرواز داده شده و به طور کامل تحت کنترل خواهد بود.

وزیر راه و شهرسازی این اقدام را فعالیتی برای افزایش ایمنی پروازها عنوان و اظهار کرد: امیدواریم بتوانیم پوشش صد درصدی را برای فضای کشور فراهم کنیم.

اسلامی پیشرفت‌های شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه رادار را قابل توجه دانست و ادامه داد: می‌توانیم در این زمینه به تولید و حتی صادرات رادار بپردازیم.

به گزارش خبرنگار مهر، رادار TMA در منطقه کوشک‌بزم واقع در آزادراه تهران-قم یکی از پیشرفته‌ترین رادارهای موجود در جهان محسوب می شود و در حال حاضر در کشور دو دستگاه رادار TMA در کوشک‌بزم و بندرعباس نصب شده است. میزان پوشش رادار TMA در تهران ۴۰۰ کیلومتر بوده و به عنوان پشتیبان رادار فرودگاه‌های مهرآباد و امام خمینی (ره) فعالیت خواهد کرد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *