سید حسین نقوی حسینی

شاید هزینه هایی که برای اقتدار ایران داده شده است برای وزیری که در زمان جنگ در آمریکا تحصیل می کرده قابل درک نباشد/ مترو ورامین پروژه بزرگی است

البته اگر چه شاید برای شما وزیر امور خارجه ایران که در زمان جنگ تحمیلی و زمانی که ما زیر سلاح های آلمانی و انگلیسی و آمریکایی بودیم و زجرها می کشیدیم و خون ها می دادیم، شما در آمریکا درس می خواندید قابل درک نباشد ولی این اقتدار برای ملت ما هزینه سنگینی داشته […]

البته اگر چه شاید برای شما وزیر امور خارجه ایران که در زمان جنگ تحمیلی و زمانی که ما زیر سلاح های آلمانی و انگلیسی و آمریکایی بودیم و زجرها می کشیدیم و خون ها می دادیم، شما در آمریکا درس می خواندید قابل درک نباشد ولی این اقتدار برای ملت ما هزینه سنگینی داشته است.

رو

دکتر سید حسین نقوی حسینی نماینده شهرستان های قرچک، ورامین و پیشوا در مجلس شورای اسلامی که به عنوان سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته صحبت می کرد گفت: بلافاصله بعد از پیروزی انقلاب اسلامی جنایت ها و خیانت ها علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران شروع شد و دنیای غرب و شرق علیه ایران قیام کردند و حمله های نظامی، اقتصادی خود را آغاز کردند.

وی پس از بیان اینکه در ایران اسلامی ۱۷هزار نفر شهید ترور و ۲۵۰ هزار شهید دوران دفاع مقدس را داریم خاطر نشان کرد: به وزیر امور خارجه کشورمان می گوییم که اگر اعلام می کنیم که قدم زدن با جان کری اقتدار ما را از بین بردن برای این است که ما ۳۶ سال ایستاده ایم و زجرها کشیده ایم.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی ضمن بیان اینکه این عزت و افتخار به راحتی به دست نیامده است تصریح کرد: البته اگر چه شاید برای شما وزیر امور خارجه ایران که در زمان جنگ تحمیلی و زمانی که ما زیر سلاح های آلمانی و انگلیسی و آمریکایی بودیم و زجرها می کشیدیم و خون ها می دادیم، شما در آمریکا درس می خواندید قابل درک نباشد ولی این اقتدار برای ملت ما هزینه سنگینی داشته است.

سید حسین نقوی حسینی

نماینده شهرستان های قرچک، ورامین و پیشوا عزت و اقتدار ایران را تحمل ظالمانه ترین جنایات و دست برنداشتن از رهبری دانست و افزود: آمریکایی ها می گفتند ۶ ماه دیگر این انقلاب از بین می رود ولی دیدیم که ۳۶ سال است که ایستاده ایم و طبق گفته خودشان پایتخت های بزرگ دنیا را فتح کرده ایم

رئیس مجمع نمایندگان استان تهران خاطر نشان کرد: ما که برای هر سمت مدیریتی خود ۷۰ شهید داده ایم نباید منت غربی ها را بکشیم تا با ما مذاکره کنند بلکه آنها باید به دست و پای ما بیفتند تا روی میز مذاکره بنشینیم.

وی تصریح کرد: رئیس جمهور در سازمان ملل متحد می گوید که آمادگی داریم تا علم و دانش خود را در اختیار شما هم قرار دهیم و همین نیز باعث خشم و عصبانیت آمریکا می شود زیرا برای آنها غیر قابل تحمل است که ایران به جایگاهی برسد که بخواهد به آنها علم و دانش صادر کند.

نقوی ضمن بیان اینکه آمادگی و عزت امروز ایران به دلیل ایستادگی مردم و همچنین رهبری امام خمینی(ره) و امام خامنه ای(مدظله العالی) است تصریح کرد: راه ما ایستادگی و مقاومت است و همه این افتخارات به دلیل مقاومت است، این را باید بدانیم پرونده هسته ای چیزی را درست نمی کند زیرا اگر این پرونده را ببندیم پرونده های دیگر که برای ما دارند باز می شود بلکه اقتصاد مقاومتی و سیاست مقاومتی راه پیروزی ما است.

سخگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس بیان کرد: مرکز انقلاب اسلامی، این حرکت افتخار آفرین ولایت فقیه است به همین دلیل نیز دشمن تمام تلاش خود را برای مقابله با این مرکز استفاده می کند ولی ملت ایران همیشه بیدار است.

نماینده شهرستان های قرچک، ورامین و پیشوا افزود: یکی از پروژه حیاتی شهرستان های قرچک، ورامین و پیشوا مترو می باشد.

وی ادامه داد: در حال حاضر در هر ۲۴ ساعت ۲۵۰ هزار نفر سفر از شهرستان های پیشوا، ورامین و قرچک به تهران داریم که تنها یک مسیر برای عبور و مرور وجود دارد پس ضروری است که از خدمات ریلی استفاده کنیم.

رئیس مجمع نمایندگان استان تهران گفت: در سال ۸۵ دولت وقت راه آهن حومه ای را برای ما تصویب کرد که ۶ ماه بعد کلنگ زنی آن انجام شد ولی کاری انجام نشد و پس از انتخاب بنده و پیگیری های انجام شده توسط مسئولین شهرستان و ائمه جمعه شهرستان ها مکاتباتی با رئیس جمهور انجام دادیم که پس از ۳ سال دولت آقای احمدی نژاد پذیرفت که این پروژه به مترو تغییر ماهیت دهد.

نقوی ادامه داد: در آن زمان سه حرکت اصلی در این خصوص صورت گرفت که اولین آن تغییر ماهیت به مترو تهران بود که به همین منظور نیز طرح به شرکت مترو تهران تحویل داده شد.

وی افزود: دولت وقت حریم راه آهن را گرفته و در اختیار مترو قرار داد تا مشکلات مسیر نیز برطرف شده و از سوی دیگر نیز ۱۵۰میلیارد تومان خارج از جدول بودجه برای این طرح در نظر گرفت.

نماینده شهرستان های قرچک، ورامین و پیشوا خاطر نشان کرد: مترو کار خود را با سرعت شروع کرد و در قرچک و پیشوا فعالیت های خوبی نیز انجام شد تا جایی که ایستگاه نیز ساخته شد ولی در ورامین شورای شهر اعلام کرد که مترو باید به زیر زمین برود که من هم اعلام کردم مخالف آن بوده و هستم زیرا این حرکت ۱۰۰سال آینده نیز اجرایی نمی شود به همین دلیل طرح به شورای عالی ترافیک کشور ارسال شد تا آنها نظر خود را ارائه دهند.

رئیس مجمع نمایندگان استان تهران اظهار کرد: دولت جدید اعلام کرد که این پروژه راه آهن حومه ای است که مجبور شدیم دوباره طرح را به کمیته فنی دولت ارجاع داده و مجدداً تصویب مترو را گرفتیم و در بودجه سال ۹۴ نیز پروژه مترو تصویب شده است ولی این پروژه ۵ سال زمان اجرایی آن است زیرا فعالیت بزرگ و سنگینی است.

انتهای پیام/

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *