مقاوم سازی منازل روستایی

عملیات مقاوم سازی منازل روستایی استان تهران

عملیات مقاوم‌سازی منازل روستایی استان تهران با حضور مسئولان بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، سپاه سیدالشهداء و مسئولان شهرستانی، روز دوشنبه در روستای ظهیرآباد از توابع بخش جوادآباد ورامین برگزار شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی ورامین ما؛ نماینده مردم ورامین، پیشوا و قرچک در مجلس شورای اسلامی در این مراسم گفت: نوسازی و مقاوم سازی منازل روستایی، یکی از مهمترین اقدامات دولت در تحقق فرمایشات رهبر معظم انقلاب در ایجاد فضای با ثبات، امن و همراه با آبادانی و پیشرفت برای کشور است.

حسین نوش‌آبادی افزود: یکی از مهمترین ابعاد منشور گام دوم انقلاب تبیین شده از سوی رهبر معظم انقلاب، حرکت در مسیر عمران و سازندگی کشور است و اجرای طرح نوسازی و مقاوم سازی منازل روستایی، این بخش از گام دوم انقلاب را محقق می‌کند.

وی تصریح کرد: شهرستان‌های ورامین، پیشوا و قرچک به دلیل مجاورت با گسل های استان تهران، در وضعیت مخاطره‌آمیزی قرار دارد و هر اقدامی که برای مقاوم سازی بافت فرسوده مسکونی صورت گیرد، جان مردم را در برابر خطرات زلزله ایمن می‌کند.

نوش‌آبادی اظهار کرد: هر چند که در زلزله‌های اخیر، خسارتی به شهرستان‌های جنوب‌شرق تهران وارد نشد ولی هیچ تضمینی برای آینده وجود ندارد و ممکن است با وقوع زلزله، به این بخش از استان خساراتی وارد شود بنابراین باید تلاش کرد تا موضوع نوسازی و مقاوم سازی بافت‌های فرسوده شهری و روستایی، ساماندهی شود.

وی با اشاره به این که ۸۰ درصد از بافت روستایی شهرستان ورامین فرسوده است اظهار کرد: موضوع مقاوم سازی و به‌سازی روستایی و شهری از یک سو برای سلامت مردم مهم است و از سوی دیگر پیامدهای مثبت اشتغال و ایجاد کسب و کار و رونق تولید را به همراه دارد.

نماینده مردم ورامین، پیشوا و قرچک در مجلس شورای اسلامی از روستائیان خواست تا برای نوسازی بافت فرسوده با مسئولان همراهی کرده و در برابر اجرای چنین طرح‌هایی مقاومت نکنند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *