عهدشکنی و خباثت آمریکا بر همگان روشن است

امام جمعه موقت ورامین گفت: عهدشکنی و خباثت آمریکا و غرب بر همگان روشن است، سیاست نظام اسلامی در باره مذاکره با این دولت ها کاملا روشن است، مذاکره با آمریکا و اسراییل هرگز اما با دیگر دولت ها بر اساس منافع و عزت ملی تعامل و مذاکره می کنیم، ولی هرگز به آن ها اعتماد نخواهیم کرد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی ورامین ما؛ حجت الاسلام سید محسن محمودی در خطبه های نماز جمعه ورامین ضمن تسلیت به مناسبت فرارسیدن ایام محرم گفت: عزای امام حسین خنثی کننده توطئه دشمنان است و باید ما از آن حفاظت کنیم چرا که میراث اولیای الهی است و ما باید میراث‌دار آن باشیم.

وی با تاکید بر اینکه امر به معروف و نهی از منکر باید در عزاداری سیدالشهدا وجود داشته باشد، گفت: خانواده ها در امر تربیت فرزندان و جوانان نقش بسیار مهمی دارند چرا که امروز شاهد حرکت ناجوانمردانه دشمن در حوزه های مختلف هنر سینما ماهواره و فضای مجازی هستیم و عزاداری امام حسین مکان بسیار مناسبی است که این توطئه ها خنثی می شوند به برکت این عزاداری ها می توانیم با بسیاری از این آسیب‌های اجتماعی مبارزه کنیم لذا از همه فعالان محافل حسینی می‌خواهیم در این زمینه توجه داشته باشند تا بتوانیم عزاداری خالصانه ای را برپا کنیم.

محمودی با اشاره به این که در شرف آغاز سال تحصیلی جدید هستیم، گفت: کمیته امداد جمع آوری هدایا برای نیازمندان را آغاز کرده است، لذا از همه کسانی که می خواهند در این امر نیکو و پسندیده شریک شوند، می‌خواهیم هدایا و کمک های خود را برای خانواده ها و دانش آموزانی که نیازمند هستند به این مرکز ارائه دهند تا مشکل تأمین لوازم تحصیلی برای دانش‌آموزان نیازمند رفع شود.

امام جمعه موقت ورامین در ادامه با تبریک هفته دولت به دولتمردان اظهار داشت: هشتم شهریور سالروز شهادت رجایی و باهنر رئیس جمهور و نخست وزیری است، که عمر دولت داری آنان بیش از یک ماه طول نکشید اما آثار و خدمات ماندگاری را برای تمام دولتمردان به یادگار گذاشتند لذا یاد آن را گرامی می‌داریم، و می دانیم که ولایتمداری تواضع، ساده زیستی و دور از اشرافی گری و انقلابی بودن از ویژگی بارز این شهدا بود  چنانکه شهید رجایی فرموده بودند هر وقت دیدید من از روحیه و زندگی دستفروشی جدا شدم به من یادآوری کنید که رجایی دست فروش بوده است.

محمودی گفت: همین مراقبت ها درس های اخلاقی است که می توانیم از آنها الگو برداری کنیم چرا که این بزرگواران پرورش یافتگان مکتب امام بودند مدیریت در نظام اسلامی با روحیه اشرافی گری سازگار نیست و باید بدانیم که دشمن در جهت ضربه به نظام اسلامی هر کاری را انجام می دهد لذا دولتمردان در هر رده ای باید تلاش کنند و با دشمنان به مبارزه بپردازند.

عهدشکنی و خباثت آمریکا بر همگان روشن است

وی سپس با اشاره به موضوعات روز کشور و جهان با بیان این که غربی ها دولت های امینی نیستند، اضافه کرد: نمی توان بر روی دیوار این دولت های غیرقابل اعتماد نقاشی کرد، از ابتدای انقلاب موضع امام(ره) در برابر این دولت های استعمارگر روشن بوده است، به جز آمریکا با دیگر دولت ها ارتباط داشته و مذاکره می کنیم، اما به آن ها اعتماد نداریم.

خطیب جمعه ورامین با بیان این که عهدشکنی و خباثت آمریکا و غرب بر همگان روشن است، گفت: سیاست نظام اسلامی در باره مذاکره با این دولت ها کاملا روشن است، مذاکره با آمریکا و اسراییل هرگز اما با دیگر دولت ها بر اساس منافع و عزت ملی تعامل و مذاکره می کنیم، ولی هرگز به آن ها اعتماد نخواهیم کرد.

امام جمعه موقت ورامین با بیان این که انگلیسی ها بدانند، که نفوذی ها در دستگاه های این کشور هرگز موفق نمی شوند، گفت: انگلیس باید بدانند، مانند همیشه در برابر عزم و اراده ملت ایران زمین گیر خواهد شد، آن ها جز به غارت سرمایه و ثروت ملت ها به هیچ چیز فکر نمی کنند.

حضور زنان با لباس های پاره و پوشش نامناسب در ورامین پسندیده نیست

وی با بیان این که امروز نظام اسلامی در اوج قدرت قرار دارد، گفت: دیدید، که پهپاد آمریکایی را هدف قرار دادیم و جرات هیچ عکس العملی نداشت، امروز عربستان و حامیان آن در یمن زمین گیر شده اند و سید حسن نصرالله با خروش حیدری خود آب به لانه اسراییل ریخته است.

محمودی با بیان این که دشمن از طریق چند زن بدحجاب و مزدور در پی تغییر فرهنگ ملت ایران است، گفت: البته هرگز در این مسیر موفق نخواهد بود ولی بسیاری از این ناهنجاری ها و ناکارآمدی ها به دلیل الگوبرداری و تقلید کورکورانه از ماهواره و فرهنگ منحط غرب است، که امیدوارم به برکت عزای امام حسین(ع) این افراد نیز بیدار شده و به صراط مستقیم بازگردند.

وی گفت: این پسندیده نیست، که در خیابان ها و میادین اصلی شهر ورامین برخی از زنان با لباس های پاره و پوشش نامناسب بدون هیچ مانعی حضور یابند، از نیروی انتظامی، فرماندار و رییس شورای تامین می خواهم، در این حوزه جدی تر عمل کنند.

امام جمعه موقت ورامین با بیان این که وضعیت برخی از اماکن و فروشگاه ها زیبنده ورامین نیست، گفت: باید دستگاه های نظارتی، اصناف و اماکن به طور دائمی این فروشگاه ها را بررسی کنند.

وی افزود: اما دشمن نیز باید بدانید، در این جنگ نرم شکست خواهد خورد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *