فناوری نانو نقش ویژه‌ای در ارتقاء قدرت بازدارندگی دارد

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: شرکت‌های دانش‌بنیان و فناوری‌های نانو می‌توانند به‌عنوان عقبه راهبردی صنعت دفاعی نقش‌آفرینی ویژه‌ای در ارتقای قدرت بازدارندگی داشته باشند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی ورامین ما؛امیر سرتیپ حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با حضور در دوازدهمین جشنواره فناوری نانو در محل نمایشگاه بین‌المللی تهران از توانمندی‌های ملی کشور در حوزه فناوری نانو بازدید کرد.

امیر حاتمی در جریان این بازدید در تشریح جایگاه ایران در حوزه فناوری نانو، گفت: جمهوری اسلامی ایران با همت متخصصان و دانشمندان خود در حوزه نانو به جایگاه رفیعی در جهان دست یافته است.

وی در همین زمینه با اشاره به فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان و صنعتی در کشور،افزود: تولید بیش ازصدها محصول، رشد صعودی بازار محصولات در سال‌های اخیر و صادرات محصولات نانو به بیش از ده‌ها کشور دنیا از مهم‌ترین دستاوردهای ایران اسلامی در زمینه نانو به‌شمار می‌رود.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح فناوری‌ نانو را به‌عنوان یک فناوری‌ قدرت‌ساز معرفی و عنوان کرد: علم نانو می‌تواند صنایع دفاعی ما را در حوزه‌های  الکترونیک، هوائی، دریایی و فضایی رشد داده و با تحول اساسی مواجه کند.

امیر حاتمی با بیان اینکه فناوری نانو دارای دامنه استفاده وسیع در صنایع دفاعی–نظامی است،  افزود: فناوری نانو تأثیر عمده‌ای در پیشرفت هرچه بیشتر سامانه‌های دفاعی دارد.

وی یادآوری کرد: بهره‌مندی از حوزه تکنولوژی نانو در سال‌های اخیر در وزارت دفاع از جایگاه ویژه‌ای برخوردار بوده است به گونه‌ای که صنعت دفاعی توانسته است ارتباط مؤثر و عمیقی را با شرکت‌های دانش‌بنیان و نانو برقرار سازد.

وزیر دفاع، نقش تکنولوژی نانو در ارتقای قدرت رزم نیروهای مسلح را بسیار حائز اهمیت دانست و خاطرنشان کرد: بر این باوریم که شرکت‌های دانش‌بنیان و فناوری‌های نانو می‌توانند به‌عنوان عقبه راهبردی صنعت دفاعی نقش‌آفرینی ویژه‌ای در ارتقای قدرت بازدارندگی داشته باشند.

امیر حاتمی تصریح کرد: همواره از شرکت‌های دانش‌بنیان و فناوری نانو حمایت و پشتیبانی کرده‌ایم و برای بهره‌مندی هرچه بیشتر از دستاوردهای این حوزه تلاش خود را به کار خواهیم بست.

گفتنی است، نمایشگاه بین‌المللی تهران از تاریخ ۱۸ الی ۲۱ مهر ماه ۱۳۹۸ میزبان دوازدهمین جشنواره فناوری‌نانو است، رویدادی که در آن آخرین دستاوردها و تحولات عرصه فناوری‌نانو در معرض دید علاقه‌مندان قرار می‌گیرد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *