پانزده خرداد

قیام ۱۵ خرداد خرداد یک حادثه به یاد ماندنی است

وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: حماسه پانزده خرداد نقطه اغاز نهضت اسلامی است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی ورامین ما؛ دکتر محمدحسینی وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفتگو با خبرنگار سرویس اجتماعی شبکه خبری ورامین ما گفت:حرکت پانزده خرداد یک حرکت خودجوش مردمی در اقدامات بازداشت امام خمینی(ره) انجام شد.

وی افزود: مردم عزیزما بخاطر اینکه رژیم ستم شاهی به دین و مذهب توهین میشود به پا خواستند واز مرجع تقلید خود حمایت کردند.

وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطر نشان کرد: شهدای ارزشمندی از دشت ورامین تقدیم شد که مردمان این شهرستانهای ورامین،قرچک،پیشوا حرکت بسیار ارزشمندی بود و بازتاب بسیار گسترده ای داشت که کشاورزان کفن پوش این دیار این حرکت عظیم را انجام داده اند و مبدا نهضت اسلامی شد.

دکترمحمد حسینی گفت: این آتش برواخته خاموش نشد تا زمانیکه بنیان رژیم پهلوی را با اتش کشید و اگر ۲۲ بهمن ۵۷ شاهد پیروزی انقلاب بودیم باید به ریشه های انقلاب هم توجه کنیم.
وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان کرد: شهدای پانزده خرداد انسان های مومن ومتدین بودند برای عزت و سربلندی اسلام کار کردند،ما هم باید راه انها را ادامه دهیم.
ما نمی توانیم در برابر ظلم وستم سکوت کنیم و اقدامی انجام ندهیم.

وی خاطر نشان کرد: این حماسه آثار و برکاتی به همراه داشت که رژیم ستم شاهی در نظر داشت بازتاب ان را سانسور کند.

دکتر محمدحسینی در پایان افزود: امام تاکید های داشتند که نگذاشتند این روز ها به فراموشی سپرده شود و برخی ها می خواستند این روز ها از خاطره ها برود ولی امام با تاکیدات فراوان از این اقدام جلوگیری کردندو روز عزای عمومی اعلام کردند.

انتهای پیام/*

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *