کاهش هزینه های خدمات شهری از طریق مکانیزاسیون

سرپرست منطقه دو شهرداری پاکدشت گفت: از دیگر مشکلات روش سنتی پایین بودن کیفیت، بالا بودن هزینه ها و نیز انتقال خاک و نخاله به داخل سیستم فاضلاب شهری بود که این مسئله سبب مسدود شدن کانال ها و در نتیجه لایروبی آنها را در پی داشت و سبب تحمیل هزینه های بیشتر می گردید

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی ورامین ما؛ جلسه بررسی مسائل و مشکلات مکانیزاسیون خدمات شهری با حضور مدیران مناطق یک و دو و نماینده شرکت مربوطه در دفتر معاونت خدمات شهر برگزار شد.
حسین شصتی مدیر منطقه ۲ در رابطه با معضلات و مشکلات روش سنتی در ارائه خدمات شهری به شهروندان اظهار داشت: در گذشته و در روش سنتی شاهد معضلات و مشکلات بسیاری در رفت و روب خیابان ها و معابر بودیم. از جمله این مشکلات می توان به صدمات و تلفات نیروی انسانی ناشی از برخورد خودروها با کارگران این بخش و نیز به خطر افتادن سلامت آنها بدلیل گرد و غبار رفت و روب اشاره کرد.
شصتی به دیگر معایب روش سنتی اشاره داشت و گفت: از دیگر مشکلات روش سنتی پایین بودن کیفیت، بالا بودن هزینه ها و نیز انتقال خاک و نخاله به داخل سیستم فاضلاب شهری بود که این مسئله سبب مسدود شدن کانال ها و در نتیجه لایروبی آنها را در پی داشت و سبب تحمیل هزینه های بیشتر می گردید. لذا با توجه به امکانات جانبی مثل شلنگ های آب فشار قوی جهت شستشو و لوله مکش چهارمتری قابل انعطاف جهت پاکسازی نقاط غیرقابل دسترس از جمله داخل چمن ها این دستگاه را از راندمان بالایی جهت رفت و روب برخوردار نموده است.

وی در پایان گفت: جمع آوری و حمل پسماندهای شهری اعم از خانگی، بیمارستانی، تجاری و غیره توسط ماشین های غیرمکانیزه که عموماً خاور کمپرسی و نیسان بود انجام می شد. همچنین رفت و روب معابر، دپوی سرجاروها در معابر و حمل آنها با فرقون و نیز تخلیه لجن کانال ها و انهار بصورت کاملاً سنتی و توسط نیروی انسانی صورت می گرفت که اینکار علاوه بر بد منظر بودن، آلودگی های بسیاری را نیز در پی داشت.

انتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *