لیگ سختی در بسکتبال خواهیم داشت/ پتروشیمی باید بازیکن خارجی بگیرد

سرمربی تیم بسکتبال پتروشیمی بندرامام با تاکید بر اینکه امسال لیگ برتر با شرایطی متفاوت از ادوار گذشته برگزار می‌شود، در مورد شرایط تیم خود برای حضور در این رقابت‌ها توضیح داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی ورامین ما؛تیم بسکتبال پتروشیمی بندرامام که سه سال پیش قهرمان لیگ برتر باشگاه های کشور شد، امسال با هدایت فرزاد کوهیان در فصل جدید این رقابت ها شرکت می کند.این برای نخستین بار است که کوهیان در بندرامام مربیگری خواهد کرد. محمد حسن زاده، میثم میرزایی، محمدرضا اکبری، محمد یوسف‌وند، سالار منجی، سجاد مشایخی، حامد حسین زاده، رسول مظفری، محمد بهرام زاده، پیام کیانی، اشکان خلیل نژاد و عدنان شاهوردی نفراتی هستند که با نظر کوهیان در ترکیب تیم پتروشیمی قرار گرفته اند.

به گفته سرمربی تیم بسکتبال پتروشیمی، تمرینات این تیم از اواخر شهریورماه آغاز شد اما تنها حدود ۱۰ روز است که وی ترکیب کامل بازیکنانش را در اختیار دارد. همچنین وی تاکید دارد که لیگ امسال برای تمام تیم ها سخت تر از همیشه خواهد بود و به همین دلیل نتیجه گیری و موقعیت هیچ تیمی قابل پیش بینی نیست.

فرزاد کوهیان در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: بیشتر از یک ماه است که تمرینات پتروشیمی آغاز شده اما طی این مدت به دلایل مختلف ترکیب کامل بازیکنان را در اختیار نداشتیم. محمد حسن زاده که به طور قرضی به تیم نفت رفته بود تا این تیم را در مسابقات باشگاه‌های آسیا همراهی کند. این بازیکن دیر به ترکیب ما بازگشت. علاوه بر این چند بازیکن را به هم دلیل مصدومیت در اختیار نداشتیم از جمله حامد حسین زاده که دو هفته از تمرینات دور بود.

وی ادامه داد: در کل تقریبا از ۱۰ روز پیش با بازگشت حسن زاده و بهبودی وضعیت بازیکنان مصدوم توانستیم با ترکیب کامل تمرین کنیم. البته در بازی دوستانه اخیری که داشتیم بهرام زاده، اکبری و میرزایی مصدوم شدند طوریکه این روزها آنها را هم در تمرینات نمی بینیم.

سرمربی تیم بسکتبال پتروشیمی بندرامام با اشاره به اینکه از ترکیب دوازه نفره این تیم برای لیگ ۹۹ – ۹۸ بازیکنانی مانند میثم میرزایی، سجاد مشایخی و اسماعیل خلیل نژاد سال گذشته هم در ترکیب این تیم بودند، خاطرنشان کرد: البته هر ۱۲ بازیکن فعلی با نظر خود من در ترکیب تیم قرار گرفتند. به این موضوع که چه بازیکنی سال گذشته در ترکیب بود یا نه، کاری نداشتم. بر اساس برنامه و تصمیمات شخصی اقدام به جذب بازیکن کردم.

کوهیان با یادآوری اینکه در ترکیب دوازده نفره تیم بسکتبال پتروشیمی بازیکن خارجی وجود ندارد، گفت: نظر خود من این است که بازیکن خارجی هم در ترکیب قرار بگیرد. البته گزینه خاصی مد نظرم نیست و اصلا رایزنی در این زمینه نداشته ام. تصمیم گیری هم در نهایت به نظر باشگاه بستگی دارد اما با شرایطی که از دیگر تیم ها می بینم، بهتر است ما هم بازیکن خارجی داشته باشیم.

وی در این زمینه ادامه داد: سال گذشته بازیکن خارجی زیادی در ترکیب تیم ها نبود و بیشتر آنها هم کیفیت بالایی نداشتند. امسال اما بیشتر تیم ها جذب دو بازیکن خارجی را در برنامه خود قرار داده اند. به خصوص تیمهایی که بازیکن تاثیرگذار داخلی ندارند سعی کرده‌اند جای خالی آنها را با بازیکن خارجی پُر کنند. علاوه بر این جذب بازیکن خارجی -البته به شرط با کیفیت بودن- در سطح مسابقات و رقابت تیم ها هم تاثیرگذار خواهد بود. به همین دلیل نظرم در این زمینه مثبت است.

سرمربی تیم بسکتبال پتروشیمی بندرامام با یادآوری اینکه به دلیل افزایش تعداد تیم ها نسبت به ادوار گذشته و همچنین پخش بودن بازیکنان ملی و مطرح در ترکیب همه تیم ها، امسال لیگ برتر بسکتبال با شرایطی متفاوت از همیشه برگزار خواهد شد، گفت: این مسئله بدون شک باعث نزدیک شدن رقابت ها می شود. سال گذشته تفاوت میان تیم ها زیاد بود و به همین دلیل دقیقا قابل پیش بینی بود که کدام تیم ها به مرحله نیمه نهایی صعود می کنند اما خیلی بعید است که امسال نتیجه رقابت ها هم قابل پیش بینی باشد چه برسد به تیم های برتر.

فرزاد کوهیان در پایان این گفتگو تاکید کرد: لیگ سختی در بسکتبال پیش رو خواهیم داشت. تیم ها برای نتیجه گیری باید رقابت نزدیک و فشرده ای با یکدیگر داشته باشند و این قطعا به نفع بسکتبال کشور خواهد بود هر چند که باعث می شود کار برای تیمِ من هم سخت تر شود. با  این حال از این شرایط استقبال می کنیم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *