ماجرای مدرسه فیضیه قم در روز شهادت امام صادق(ع) از زبان آیت الله محمودی

روز شهادت امام صادق(ع) یادآور یک خاطره بسیار تلخ در تاریخ شیعه است و آن حادثه خونین مدرسه فیضیه می باشد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی ورامین ما؛آیت الله سیدمرتضی محمودی گلپایگانی عصر چهارشنبه ضمن عرض تسلیت شهادت امام صادق(ع) طی سخنانی در خصوص واقع مدرسه فیضیه در روز شهادت امام صادق(ع) و حمله حکومت پهلوی طی سخنانی بیان کرد: شهادت امام صادق(ع) یکی از مصیبت‌های بزرگ برای جامعه اسلامی است که ما وظیفه داریم در روز شهادت آن حضرت عزادار باشیم و ادای احترام کنیم.

وی ادامه داد: تا آنجا که در توان ما شیعیان می باشد باید حق ایشان را ادا کنیم ، چون در مذهب شیعه و اسلام مرهون و مدیون تلاش های امام صادق(ع) هستیم ؛ معارف دینی قسمت عمده اش به دوران امام صادق(ع) و آن دانشگاهی که آن حضرت تأسیس کرده‌ اند و علمای بزرگی که پرورش دادند برمی گردد.

باسابقه ترین امام جمعه کشور خاطر نشان کرد: بنیانگذاران علوم دینی و بسیاری از شخصیت‌های اسلامی در مکتب ایشان پرورش یافتند و آن شخصیت ها منشأ برکات شدند وما بایدبه عنوان یک شیعه باید از آن حضرت پیروی کنیم ، امروز جامعه اسلامی و جامعه شیعی بیش از هر زمانی نیازمند پیروی از مکتب آن بزرگوار است.

نماینده ولی فقیه در شهرستان ورامین افزود: در زندگی فردی ، اجتماعی ، سیاسی و خانوادگی راه و روش ما باید به گونه‌ای باشد که امام صادق(ع) تایید و امضا کند ؛ از طرفی هم روز شهادت امام صادق(ع) یادآور یک خاطره بسیار تلخ در تاریخ شیعه است و آن حادثه خونین مدرسه فیضیه می باشد.

آیت الله محمودی گلپایگانی در ادامه سخنان خود اظهار کرد: فروردین ماه سال ۱۳۴۲ مصادف با شهادت امام صادق(ع) که من خود نیز در آن حادثه حضور داشتم و از نزدیک جنایات رژیم منحوس پهلوی را که چگونه ماموران رژیم شاه به مدرسه فیضیه قم حمله کردند را مشاهده کردم.

امام جمعه شهرستان ورامین گفت: در مجلس و مراسمی که از طرف مرحوم آیت الله العظمی گلپایگانی به مناسبت شهادت امام صادق(ع) در فیضیه برگزار شده بود ، رژیم پهلوی در آن به کسی رحم نکرد و به همه طلاب و روحانیون حمله کردند و بسیاری از طلبه ها را محبوس کردند و کتک زدند و یک طلبه را همان روز به شهادت رساندند.

باسابقه ترین امام جمعه کشور خاطر نشان کرد: از طبقه دوم مرحوم شهید رودباری که نامش در میان شهدای روحانیت برای همیشه زنده است را پرتاپ کردند ، طلبه‌ها را کتک زدند و به حسب ظاهر فکر کردند که می‌توانند که چراغ حوزه علمیه و مرجعیت را خاموش کنند اما به لطف خدا شاه ، استکبار ، مزدورانشان و عواملش همه آنها پس از مدتی دچار عذاب الهی شدند.

آیت الله محمودی یکی از شاگردان آیت الله العظمی گلپایگانی سخنان خود را اینگونه ادامه داد و گفت: حوزه ، روحانیت و مرجعیت در تاریخ درخشیدند ، در هر صورت این ها بیانگر این است که همیشه حق پیروز و باطل رفتنی است و امروز هم باید بدانیم که در این تقابل بین حق و باطل بین دنیای کفر و اسلام حق بر باطل پیروز خواهد بود و انشاءالله این انقلاب اسلامی و این جبهه حق به دوران ظهور امام زمان(عج) خواهد رسید.

نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهرستان ورامین در پایان سخنان خود یادآور شد: امیدوارم در زمان ظهور امام زمان(عج) باشیم و از نزدیک حضرت را درک کنیم و ان شاالله که جز یاران آن حضرت باشیم.

 

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *