مرگ بیماران به خاطر گرانی داروهای حیاتی در قلب آمریکا/ سفر مردم برای خرید داروی ارزان تر به کشور همسایه

برخی از آمریکایی ها به دلیل افزایش قیمت شدید انسولین تصمیم گرفتند تا با عبور از مرز کانادا به داروهای ارزان تر دست یابند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی ورامین ما؛ به نقل از “تیتریک“؛ آمریکایی ها به خاطر افزایش شدید قیمت داروهای حیاتی برای تزریق انسولین ارزان تر به کانادا سفر می کنند. این درحالی است که ثروتمندان آمریکا شیره کشور را می مکند.

به گزارش ایندیپندنت، مردم مینه سوتای آمریکا که عضو انجمن “انسولین برای همه” (#Insulin4all) هستند و “کاروانی به سوی کانادا” را تشکیل دادند، برای خرید انسولین ۳۰ دلاری (۲۳ پوند) به مدت ۵ ساعت تا کانادا رانندگی می کنند. آنها در آمریکا برای این دارو ۳۰۰ دلار می پردازند.

نیکول اسمیت هالت که پسرش الِک راشاون اسمیت دیابت نوع ۱ داشت، به خاطر اینکه تحت پوشش بیمه نبود و توانایی خرید انسولین را نداشت، جان باخت.

اسمیت هالت گفت: ” اگر می دانستم که خرید این دارو و آوردن آن به آمریکا کاملا قانونی است، دو سال قبل وقتی الک تحت پوشش بیمه نبود و ماهانه به خاطر فراهم آوردن انسولین و لوازم جانبی با صورتحساب ۱۳۰۰ دلاری (۱۰۰۰ پوند) مواجه بودیم این سفر را انجام می دادم.”

انسولین هورمونی است که دیابتی های نوع ۱ برای زنده ماندن به آن نیاز دارند. این هورمون، قند خون را تنظیم و گلوکز را به نوعی انرژی قابل استفاده در بدن انسان تبدیل می کند.

کویین نیستروم، یکی از اعضای “کاروانی به سوی کانادا” گفت: “در خارج از داروخانه احساس می کردم که آنجا را مورد سرقت قرار داده ام. باورم نمیشد (که به این قیمت ارزان این دارو را تهیه کرده ام).”

نیستروم و همسفران نگران این بودند که گشت مرزی نسخه ها یا بطری های انسولین آنها را توقیف و مصادره می کند، اما این گروه با هیچ مشکلی مواجه نشدند.

قیمت انسولین در آمریکا به سرعت افزایش یافته است، اما این حادثه در کانادا که “هیئت بررسی قیمت گذاری داروی پتنت” (PMPRB) میزان تولید داروهای ثبت شده را محدود می کند، رخ نمی دهد.

در حال حاضر، ۲۶ بخش ایالتی “انسولین برای همه” وجود دارد که با عنوان “حامیان داوطلب مردمی” در سطوح ایالتی و فدرال خدمت رسانی می کند.

اسمیت هالت با بیان اینکه سفر به هر کشور دیگر برای خرید انسولین جان او را نجات می دهد و کاملا ارزان و قانونی است، افزود: “متأسفانه من تصور می کردم که این کار غیر قانونی است و داروها مصادره می شود.”

وی ادامه داد: “می خواهم به مردم اطلاع بدهم که اگر آنها اینجا در آمریکا استطاعت خرید داروهای حیاتی خود را ندارند و اگر گذرنامه و توانایی سفر به خارج از آمریکا را دارند، توجه داشته باشند که این یک گزینه است.”

او گفت که اگر تنظیم بازار آمریکا بهتر بود، پسرم نجات پیدا می کرد.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *