مسئولان کشور منتظر وعده های توخالی و برنامه ریزی شده غرب نباشند

امام جمعه خیرآباد گفت: لذا بهتر است مسئولان کشور به جای صرف وقت و کاهش تعهدات طولانی، قاطع ترین راه که همان از سرگیری فعالیت های هسته ای و غنی سازی ۲۰٪ است را انجام دهند و دیگر  منتظر وعده های توخالی و برنامه ریزی شده غرب نباشند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی ورامین ما؛ حجت الاسلام و المسلمین جعفر طزری امام جمعه خیرآباد ظهر امروز در خطبه های عبادی سیاسی جمعه این هفته خیرآباد با بیان اینکه انسانها در روز قیامت سه گونه تقسیم می شوند، اظهار داشت: یک گروه بدون حساب و کتاب وارد بهشت می شوند که طبق آیه ۱۰ سوره زُمَر اینان صابران بودند گروه دوم کسانی هستند که حساب آسانی دارند یعنی خداوند از بدیهای آنها چشم پوشی می کند و به اندازه حسنات پاداش می دهد در سوره مبارکه انشقاق آیه ۷و ۸، خداوند به این مطلب اشاره کرده است.

وی اظهارداشت: در روایت از پیامبر اسلام (ص) آمده است سه چیز است که هر کس داشته باشد حساب او آسان خواهد بود اول با کسی که با او قطع ارتباط کرده است او پیوند برقرار کند دوم از کسی که به او ظلم و ستمی روا داشته است بگذرد و سوم به کسی که مالی را از او دریغ کرده است و امروز او نیازمند است به او عطا کند.

امام جمعه خیرآباد در خطبه دوم نمازجمعه با اشاره به اینکه در آستانه هفته وحدت و میلاد پیامبر معظم اسلام قرار داریم، گفت: میلاد پیامبر اسلام (ص) به نقل از روایت اهل سنت را تبریک عرض می کنیم یکی از برنامه های اصلی و کاربردی دشمن ایجاد تفرقه و آتش بین مسلمانان بوده است تا از این طریق بتواند اولاً در منطقه حضور یابد و ثانیاً منابع مالی کشورها را به غارت  ببرند.

وی خاطرنشان کرد: متاسفانه بر اثر جهالت و وابستگی به قدرت و غرب، سران بعضی از کشورهای غرب این مطلب را نفهمیده و یا نمی خواهند بفهمند و از این سیاست پیروی کرده و ما ملاحظه می کنیم علیرخم مشترکان بسیار بین مسلمانان، امروز آتش جنگ و کینه در منطقه افروخته شده است و جان بسیاری از مسلمانان به ناحق توسط مسلمانان دیگر گرفته می شود و رژیم غاضب در امنیت کامل به سر می برد.

طزری بیان کرد: یکی از حربه های آمریکا و سه کشور اروپایی بعد از برجام این بوده و هست که کشور را معطل خود قرار دهند و از این طریق کشور را به تعطیلی بکشانند.

خطیب جمعه خیرآباد، عنوان کرد: در هنگام اجرای برجام، حضور در برجام و تمدید آن هر سه ماه یکبار باید توسط رئیس جمهور و آمریکا اعلام می شد و همه شاهد بودیم که همه کشور معطل می ماند که آیا برجام تمدید می شود یا خیر و چه التهابی در بازار بعد از خروج آمریکا از برجام بوجود می آید.

طزری گفت: انتظار می رفت که ما هم از برجام خارج شویم اما معطل سه کشور اروپایی شدیم و آنها هم تا کنون با دادن وعده های خالی ما را در برجام نگه داشته اند و خود آنها عملاً از برجام خارج شده اند و اکنون نیز در حال رایزنی هستند که تنش بین ایران و آمریکا توسط فرانسه حل شود.

وی با بیان اینکه بیش از چند ماه است که آمریکا از برجام خارج شده و ما هنوز معطل راه کاری از سوی اروپایی ها هستیم، اظهار کرد: این همان چیزی است که اروپایی ها و آمریکا می خواست یعنی خروج از برجام و حضور ایران در برجام و بدتر از آن معطل کردن کشور به اروپایی ها و اگر در این ایام بر کشور و داده های آن سرمایه گذاری می کردیم مشکلات ما حل شده بود و وضع مان بسیار بهتر از گذشته بود.

امام جمعه خیرآباد بیان کرد: کاهش تعهدات از سوی کشور ما به خاطر این بود که طرف مقابل را به عکس العمل وادار کند تا وعده های برجامی خود را عمل کند اما تاکنون شاهد بوده ایم ۴ مرحله کاهش تعهدات برجامی را پشت سر گذاشته ایم و انتظار ۲۴۰ روز هیچ تاثیر عملی که نداشته است بلکه باعث جری تر شدن آنان شده است تا جایی که اعلام می دارند ما از ایران می خواهیم در برجام بماند و این یعنی کاهش تعهدات بر جامی کافی و اثر بخش نبوده است و از بازدارندگی کافی برخوردار نبوده است.

وی در پایان خاطرنشان کرد : لذا بهتر است مسئولان کشور به جای صرف وقت و کاهش تعهدات طولانی، قاطع ترین راه که همان از سرگیری فعالیت های هسته ای و غنی سازی ۲۰٪ است را انجام دهند و دیگر  منتظر وعده های توخالی و برنامه ریزی شده غرب نباشند.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *