معاون رئیس جمهور روبان مرکز نوآوری ورامین را افتتاح می‌کند

فرماندار ورامین گفت: با حضور معاون رئیس جمهوری مرکز نوآوری در ورامین افتتاح می‌شود.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی ورامین ما؛حسین کاغذلو در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس فناوری اطلاعات شبکه خبری تهران نیوز اظهار کرد: مراکز نوآوری، با هدف جذب خلاقیت‌ها و نوآوری‌ افراد در جامعه ایجاد می‌شوند تا محصولی را بر مبنای دانش و پژوهش تولید و به بازار عرضه کنند.

وی گفت: این مراکز، با تأمین بودجه فعالیت خود از شرکت‌هایی که به آن‌ها وابسته‌اند و یا شرکت‌هایی که طرح‌ها را به آن‌ها می‌فروشند به حیات خود ادامه می‌دهند.

فرماندار ورامین عنوان کرد: این مراکز به‌عنوان شتاب‌دهنده از شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت‌آپ‌ها حمایت کرده و با پشتیبانی چندماهه از ایده‌های خلاق، آن‌ها را تا نهایی شدن و عرضه به بازار همراهی می‌کنند که با راه‌اندازی این مرکز در شهرستان ورامین، فصل جدیدی از پیشرفت و توسعه به ویژه در حوزه اشتغال جوانان تحصیلکرده آغاز می‌شود.

وی افزود: مرکز نوآوری شهرستان ورامین با حمایت‌های مادی و معنوی معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری و همکاری نزدیک مرکز تحقیقات کشاورزی استان تهران در محلی که از سوی این مرکز تحقیقاتی در نظر گرفته شده راه‌اندازی شده است.

کاغذلو تصریح کرد: این مرکز علمی در سوله‌ای به‌مساحت ۷۰۰ متر مربع و با اعتبار ۴ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریالی اختصاص یافته از سوی معاونت علمی ریاست جمهوری ایجاد شده و در آن ۲۰ تیم در وضعیت‌های مختلف ساماندهی می‌شوند.

وی با اشاره به این‌که زمینه فعالیت این مرکز صنایع خلاق و کشاورزی است، افزود: با توجه به این‌که شهرستان ورامین قطب تولید محصولات کشاورزی و دامپروزی است، فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در این مرکز در زمینه تصفیه آب، گلخانه هوشمند، برنامه جیره نویسی، تولید بازی، فروش محصولات شهرستان، خوراک دام است.

فرماندار ورامین تصریح کرد: این مرکز روز دوشنبه با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری و انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران افتتاح و مورد بهره برداری قرار می‌گیرد.

انتهای پیام/*

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *