سالگرد ارتحال امام

پانزده خرداد یک نقطه عطف در تاریخ اسلام محسوب می شود

فرمانده سپاه حضرت سیدالشهدا (ع) استان تهران گفت: با وجود بیماری ویروس کرونا مراسم در حرم مطهر امام برگزار نمی شود ولی به صورت برنامه های متنوع در شهرستان های استان تهران برگزار شود.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی ورامین ما؛ سردار حسن حسن زاده با اشاره به ۱۴ خرداد سالروز رحلت امام (ره) در گفت وگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی ورامین ما اظهار داشت: امسال سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (ره) با شرایط ویروس کرونایی که مردم با آن مواجه هستند رو به رو شده ایم.

 

وی افزود: تدبیر بر این شد که مراسم متمرکز در حرم حضرت امام راحل برگزار نشود اما برنامه های متنوع ای را در سطح شهرستانهای استان تهران پیش بینی کرده ایم از جمله برگزاری مراسمات محدود در مساجد اصلی شهرستان ها که با توجه به اینکه ستاد ملی مبارزه با کرونا مساجد را با شرایط حفظ و رعایت پروتکل های بهداشتی جایز دانستند امید داریم مراسمات سالگرد حضرت امام در شهرستان های استان تهران به طور ویژه برگزار می شود.

 

سردار حسن زاده گفت: البته در کنار آن اقدامات فرهنگی بسیار خوبی توسط سپاه و بسیج در نواحی مختلف رقم می خورد مثل برگزاری مسابقات کتاب های مربوط به زندگی نامه و افکار حضرت امام به ویژه در فضای مجازی برنامه های بسیار گسترده ای را در سطح سپاه استان و شهرستان ها در این زمینه داریم که برگزار خواهد شد.

 

فرمانده سپاه حضرت سیدالشهداء استان تهران عنوان کرد: اقدامات خوبی هم در خصوص بسیج و جوانان داریم که به طور متنوع درسطح شهرستان ها برگزار می شود.

 

وی ضمن تاکید بر اینکه حتما همه آحاد مردم و بسیجیان در این مراسمات شهرستانی حضور پیدا خواهند کرد، گفت: مردم حتما آن دستورالعمل ها و مسائل بهداشتی را رعایت می کنند که این مراسمات هم به خوبی برگزار شود و هم مشکلی برای مردم عزیز ایجاد نکند.

 

سردار حسن زاده با اشاره به قیام ۱۵ خرداد سال ۴۲ بیان کرد: پانزده خرداد یک نقطه عطف در تاریخ اسلام محسوب می شود چرا که یک نقطه اصلی شروع نهضت حضرت امام است بخاطر همین ایشان یک علاقه ویژه ای نسبت به پانزده خرداد و علی الخصوص شهدای پانزده خرداد داشت.

 

وی خاطرنشان کرد: همه می دانند ۱۵ خرداد یک حرکت مهم انقلابی و شجاعانه ای را مردم در دشت ورامین انجام دادند لذا یک مراسم ویژه ای را فرماندهان سپاهی که در دشت ورامین مستقر هستند برگزار خواهند کرد که یک بخشی از آن مردم عزیز هستند.

 

فرمانده سپاه حضرت سیدالشهداء استان تهران با بیان اینکه باید شروع نهضت حضرت امام راحل را پانزده خرداد بدانیم گفت: بنابراین پانزده خرداد نقطه آغاز همه حرکت هایی است که امروز به طور جهانی شاهد آن هستیم، تفکر انقلاب اسلامی، اندیشه مقاومت که امروز در سراسر جهان منتشر می‌شود و روز به روز بر انصار انقلاب اسلامی افزوده می شود که همه این ها به برکت پانزده خرداد، رهبری حضرت امام و به برکت خون شهدای پانزده خرداد است.

 

وی در پایان ابراز داشت: به همه این شهدا افتخار می کنم و از خداوند متعال می خواهیم به همه توفیق دهد راه این شهدا را ادامه بدهیم و به عبارتی این انقلاب که نقطه شروع آن در ۱۵ خرداد بوده بزودی به دست اصاحب اصلی اش امام زمان(عج) برسد.

انتهای پیام/

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *