چرا رئیس فدراسیون جهانی والیبال به ایران نیامد؟

سایت رسمی فدراسیون والیبال پس از برگزاری نشست خصوصی افشین داروی با رئیس FIVB از دستاوردهای مهم خبر داد اما اتفاقات اخیر خلاف این ادعا را ثابت کرد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی ورامین ما؛

پیش از آغاز رقابت‌های لیگ ملت‌های والیبال، افشین داوری، سرپرست فدراسیون که از حضور پنج ماهه اش در این فدراسیون می‌گذشت بار سفر بست تا به همراه سعید درخشنده، رئیس کمیته رویدادهای بین الملل فدراسیون در اجلاس سران VNL در لوزان حضور یابد.

* نشست خصوصی با کدام دستاورد؟
طبق اعلام سایت رسمی فدراسیون والیبال این نشست خروجی و دستاوردهای بسیار مؤثری برای والیبال داشت. اینکه دستاورد بسیار مؤثر از نظر مدیریت حال حاضر فدراسیون چه تعبیری دارد سوال برانگیز است. افشین داوری پیش از آغاز اجلاس ملاقاتی خصوصی با آری گراسا، رئیس فدراسیون جهانی والیبال برگزار کرد، نشستی که طبق ادعای سایت رسمی این فدراسیون، ایران تنها کشوری بوده که ملاقات خصوصی با رئیس FIVB داشته است.

* خبری از گراسا نشد
پس از پایان نشست خصوصی اعلام شد داوری از گراسا دعوت کرده است تا در هفته دوم و چهارم لیگ ملت‌ها که به میزبانی ایران برگزار می‌شود در ایران حاضر و این دعوت از سوی رئیس FIVB با استقبال مواجه شده است، اما دو هفته میزبانی ایران پایان یافت و خبری از گراسا در ایران نشد!

استقبالی که بی نتیجه ماند!

* میزبانی جوانان جهان چه می‌شود
میزبانی رقابت‌های جهانی جوانان جهان در سال ۲۰۲۱ نیز یکی دیگر از درخواست هاای داوری از گراسا بوده که در این نشست خصوصی مطرح شد و البته که این درخواست نیز باز هم با واکنش مثبت گراسا همراه بوده که باید دید در ادامه این واکنش مثبت عملی می‌شود یا مانند حضور در ایران بی نتیجه خواهد ماند و در حد همان حرف باقی می‌ماند. شاید در ادامه به یکی از شعارهای انتخاباتی افشین داوری برای حضور در مجمع انتخاباتی تبدیل می‌شود، به هر حال باید منتظر ماند.

* تکرار برخورد ناشایست آمریکایی‌ها
نشست خصوصی داوری با گراسا آنطور که سایت رسمی فدراسیون مدعی شده دستاورد مؤثری نداشته و حتی برای بار دوم شاهد برخورد ناشایست آمریکایی‌ها با تیم ملی در فرودگاه این کشور بودیم. برخوردی که برای دومین سال متوالی رخ داد و بهتر بود سرپرست فدراسیون در این نشست خصوصی با پیش زمینه ذهنی که از برخورد سال گذشته آمریکایی‌ها با ملی پوشان رخ داد جدی تر ورود و خواستار دخالت رئیس FIVB می‌شد تا دیگر شاهد چنین برخوردهای توهین آمیزی که در حد شأن و منزلت سروقامتان افتخار آفرین کشور که نماینده مردم هستند نباشیم. هرچند که اگر فدراسیون والیبال رئیس داشت در برابر گراسا هم از اهمیت ویژه‌تری برخوردار بود.

به هر ترتیب دور مقدماتی لیگ ملت‌ها تمام و دستاوردی از نشست خصوصی سرپرست با گراسا دیده نشد جز همان تقدیم قالیچه ایرانی به رئیس فدراسیون جهانی والیبال و پذیرش از سوی او!

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *