کاهش چشمگیر تعداد مبتلایان و فوتی‌های ناشی از کرونا

فرماندار ورامین گفت: کاهش چشمگیر تعداد مبتلایان و فوتی‌های ناشی از کرونا که نتیجه همراهی مردم با مسئولان و تلاش کادر درمان است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی ورامین ما؛حسین کاغذلو روز دوشنبه در آئین تقدیر از تلاش پرستاران بیمارستان تأمین اجتماعی شهدای ۱۵ خرداد شهرستان ورامین گفت: حدود یک‌سال از شیوع ویروس کرونا می‌گذرد و در این مدت، مردم و مسوولان از نزدیک شاهد ایثارگری و تلاش کادر درمان و پرستاران برای کاهش آلام مردم گرفتار در بند این بیماری بودند و تلاش پرستاران بیش از گذشته دیده شد.

وی افزود: امروز جامعه به واسطه تلاش پرستاران و کادر درمانی و همراهی تمامی مردم با طرح‌های پیشگیرانه مقابله با کرونا، به آرامش رسیده و از تعداد مبتلایان و فوتی‌های ناشی از این بیماری به طور محسوس کاسته شده هر چند که حتی فوت یک نفر نیز برای کشور زیاد است.

وی با اشاره به اجرای طرح حاج قاسم سلیمانی در مناطق مختلف شهرستان ورامین گفت: اجرای این طرح با هدف پیشگیری از ابتلا، شناسایی بیماران کرونایی و حمایت از خانواده‌ها در مناطق مختلف برگزار شده و موفقیت در اجرای این طرح را می‌توان در نصف شدن تعداد ورودی‌ بیماران به دو بیمارستان شهید مفتح و شهدای ۱۵ خرداد مشاهده کرد.

کاغذلو از توزیع روزانه ۱۰۰ بسته معیشتی و بهداشتی، قرنطینه ۲۵۰ نفر در منزل، اعزام پزشک سیار به منازل افراد دارای بیمار کرونایی و پیگیری وضعیت سلامتی افراد مرتبط با مبتلایان از جمله اقدامات صورت گرفته در جریان اجرای طرح شهید سلیمانی ورامین یاد کرد.

وی گفت: تعداد مراجعین مشکوک به بیمارستان شهدای ۱۵ خرداد در آبان‌ امسال ۴۵۹ نفر بوده که این تعداد در آذرماه به ۲۳۸ نفر کاهش یافته است.

فرماندار ورامین افزود: تعداد بستری شدگان در بخش کرونای این بیمارستان از ۲۳۵ نفر آبان، به ۱۱۱ نفر در آذر کاهش یافته است.

وی تأکید کرد: کاهش چشمگیر تعداد مبتلایان و فوتی‌های ناشی از کرونا که نتیجه همراهی و همدلی مردم با مسوولان و تلاش کادر درمان و برنامه ریزی صحیح مسوولان است، فرصت مناسبی برای بازیابی توان پرستاران محسوب می‌شود که در صورت غفلت و ساده‌انگاری این بیماری، می‌تواند به اپیدمی دیگری منجر شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *