۱۵ خرداد نقطه عطفی برای جمهوی اسلامی ایران شمار می‌رود

امام جمعه موقت ورامین گفت: ۱۵ خرداد سال ۴۲نقطه عطفی برای جمهوی اسلامی ایران شمار می‌رود و به نقل از تاریخ، ۱۵ هزار نفر در ۱۵ خرداد سال ۴۲، توسط نیروهای شاه به شهادت رسیدند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی ورامین ما؛حجت الاسلام سید مصطفی احمدی وند در خطبه‌های نماز عید سعید فطر شهرستان ورامین ضمن سفارش همگان به تقوای الهی اظهار داشت: در منابع دینی برای عید فطر ویژگی‌هایی مطرح شده است. عید فطر روز عبودیت و بندگی خدا است. روز عید فطر روز عظمت و بزرگی خدای متعال است.

وی با تاکید بر اینکه روز عید فطر روز شکرگذاری به پیشگاه الهی است، تشکر به خاطر نعمت‌های فراوان، توفیق تلاوت قرآن، توفیق رسیدگی به فقرا و نیازمندان افزود: روز عید فطر روز مهر قبولی بر اعمال بندگان شایسته خدا است. روز رستگاری مؤمنان است.

امام جمعه موقت ورامین با اشاره به اینکه برای رسیدن به وحدت حول محور ولایت فقیه باید از بسیاری خواسته‌های حزبی و شخصی گذشت، افزود: وحدت رمز عبور از بحران‌ها و شکست دشمنان است افزود: در شرایط حساس کنونی وحدت و هم دلی بسیار حائز اهمیت است.

احمدی وند در ادامه به واقعه ۱۵ خرداد سال ۴۲ اشاره کرد و گفت: این روز نقطه عطفی برای جمهوی اسلامی ایران شمار می‌رود و به نقل از تاریخ، ۱۵ هزار نفر در ۱۵ خرداد سال ۴۲، توسط نیروهای شاه به شهادت رسیدند.

خطیب جمعه ورامین در بخشی دیگر از سخنان خود به دستگیری امام خمینی (ره) توسط نیروهای رژیم شاه اشاره کرد و گفت: باتوجه به اینکه امام راحل حرف حق را بیان می‌کرد، به طوری که فرمودند اگر کشته شوم دست از عقایدم بر نمی‌دارم و اگر سینه ام را برای گلو له‌های شما سپر کرده ام، حرفم را خواهم گفت و در نهایت به دنبال دستگیری امام راحل مردم ورامین کفن پوشان از پیشوای ورامین به سمت تهران حرکت کردند که رژیم شاه آنان را به گلوله بستند.

وی با بیان اینکه ۱۵ خرداد سال ۴۲، آغاز انقلاب اسلامی ایران است، اظهار کرد: ریشه انقلاب ایران از سال ۴۲ با خون ۱۵ هزار شهید شکل گرفت و امام پس از انقلاب توانست آرمان‌های دین را به کرسی بنشاند و نگذاشت بار دیگر مشروطه در ایران تکرار و انقلاب دست غرب زدگان بیافتد.

انتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *