۵ باند مواد مخدر در شرق استان تهران شناسایی و دستگیرشده است

فرمانده انتظامی شرق استان تهران گفت: در حوزه قاچاق مواد مخدر ۴۸ فقره سرقت کشف‌شده و ۵ باند مواد مخدر شناسایی و دستگیرشده است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی ورامین ما؛ سردار کیومرث عزیزی فرمانده انتظامی شرق استان تهران در نشست خبری اصحاب رسانه اظهار داشت: حوزه خبر و هبررسلته حزوه مهم زندگی بشر است و در جامع ما در حوزه اقتصادی اجتماعی و … خبررسانی نی تواند احساس امنیت و آسایش دهد.
وی گفت: رسالت که شما دارید می تواند امنیت را برقرار کند و اطلاع رسانی به موقع شما با علم وآگاهی خود تاثیر شگیف را دارد و می تواند توقع مردم را به مسئولان و برعکس را انجام دهد.
عزیزی بیان کرد: در چهارماهه اول سال افزایش ۱۸ درصدی سرقت را در شرق استان تهران داشتیم و این آمار نسبت به‌کل کشور کاهش ۱۲ درصدی را نشان می‌دهد، این آمار نسبت به جمعیت زیاد است و باید فرهنگ‌سازی لازم صورت گیرد که با گاهش مواجه شویم.

وی تاکید کرد: افزایش آمار جمعیت در شهرستان‌های شرق به‌طور نسبی به شرح زیر است فیروز گوه ۶۹ درصد، ورامین ۱۱درصد، قرچک ۹درصد و پاکدشت ۷ درصدی سرقت را در چهارماهه اول داشته است.

فرمانده انتظامی شرق استان تهران تصریح کرد: در نزاع دسته‌جمعی ۲۱۹ مورد و نزاع فردی بیش از ۵۰۳۳ مورد بوده است که باید فرهنگ‌سازی شود و تنش‌ها در جامعه کاهش پیدا کند چرا را که نزا دسته‌جمعی در جامعه امنیت اجتماعی را به خطر می‌اندازد.

وی گفت: در شرق استان تهران ۲۶۹ مورد کلاهبرداری صورت گرفته و رسانه‌ها نقش مهمی در جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی و کلاهبرداری دارند و رسانه‌ها باید در حوزه شفاف‌سازی معضلات اجتماعی می‌توانند نقش بسزایی ایفا کنند، با پیام‌های اطلاع‌رسانی می‌توانیم نقش مهمی را داشته باشیم.

عزیزی بیان کرد: در حوزه تخلفات صنوف ۱۷۵۴ مورد برخورد با صنوف شده است، در حوزه تخلفات صنوف ۳۵ درصد افزایش برخورد داشته‌ایم و صنوف باید به‌گونه‌ای اقدام کنند که پلیس در کنار آن‌ها باشد نه در مقابل آن‌ها قرار بگیرند.

وی تاکید کرد: در حوزه جرائم سایبری ۶۷۱ مورد صورت گرفته است و رتبه ۱۲ را در استان داریم و در حوزه کشف جرائم سایبری رتبه ۱۳ کشور را به خود اختصاص دادیم، در حوزه تصادفات درون‌شهری ۲۳ نفر فوتی داشته‌ایم که نسبت سال قبل ۳۲ درصد کاهش داشته‌ایم و در مجموعه ۶۲ نفر فوتی در درون‌شهری و بیرون شهری را در چهارماهه اول داشته‌ایم و کاهش ۴۰ درصدی را در بردارد.

فرمانده انتظامی شرق استان تهران تصریح کرد: در حوزه توقیف وسایل نقلیه بیش از ۵۱۶۵ خودرو و وسایل نقلیه توقیف‌شده است که این توقیفات بیشتر به خاطر تخلفات و نادیده گرفتن قوانین راهنمایی و رانندگی بوده است.

وی افزود: در تماس با پلیس ۱۱۰ بیش از ۳۲۰ هزار تماس را داشته‌ایم و این افزایش تماس‌ها با پلیس به خاطر تجمع مرکز پلیس ۱۱۰ است و افزایش ۲۰۰ درصدی تماس‌ها نشان از اقدام خوب پلیس است .

عزیزی تأکید کرد: در حوزه قاچاق مواد مخدر ۴۸ فقره سرقت کشف‌شده و ۵ باند مواد مخدر شناسایی و دستگیرشده است.

فرمانده انتظامی شرق استان تهران در پایان خاطرنشان کرد: در حوزه مشاوره و مددکاری اقدامات خوبی انجام‌شده و بیش از ۳۳۴۰ نفر به واحدهای مشاوره مراجعه کردند و این افزایش نشان از اقدام خوب واحد مشاوره است که از این تعداد بیش از ۴۰۰ مورد به صلح و سازش انجامیده است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *