۸۲ بیمار مبتلا به کرونا از بیمارستان شهید مفتح ورامین مرخص شدند

رئیس بیمارستان شهید مفتح ورامین گفت: ۸۲ بیمار مبتلا به ویروس کرونا که در بخش ویژه بیمارستان شهید مفتح بستری بودند، پس از بهبودی کامل مرخص شدند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی ورامین ما؛ بهرام چوبان رئیس بیمارستان شهید مفتح ورامین روز یک‌شنبه در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: از زمان شیوع ویروس کرونا تا کنون، ۸۲ بیمار مبتلا به این بیماری با دریافت خدمات تخصصی در بخش ویژه بیمارستان شهید مفتح و پس از بهبودی کامل از بیمارستان مرخص شدند.
وی به تعداد قطعی مبتلایان ویروس کرونا و فوت شدگان ناشی از این بیماری در ورامین اشاره‌ای نکرد.
چوبان افزود: علاوه بر این افراد، ۲۱۳ بیمار مشکوک به ویروس کرونا نیز با حضور در بخش اورژانس بیمارستان شهید مفتح، ضمن دریافت دارو و خدمات سرپایی با توصیه بر قرنطینه خانگی، مرخص شدند.
وی تصریح کرد: بیمارستان شهید مفتح ورامین، به عنوان یکی از بیمارستان‌های دولتی زیر نظر دانشگاه شهید بهشتی، با تجهیز تمامی امکانات، آماده‌باش کلیه پزشکان متخصص و پرستاران و تعیین بخش ویژه بستری بیماران مبتلا به کرونا، خدمات تخصصی ویژه به مبتلایان به این بیماری ارائه می‌دهد و روند بهبود افراد مبتلا، نشان از موفقیت کادر پزشکی این بیمارستان در ارائه خدمات به بیماران است.
چوبان گفت: با توجه به این که بیمارستان شهید مفتح، تنها بیمارستان دولتی شهرستان ورامین بوده و به شهروندان دیگر شهرستان‌ها از جمله پیشوا که فاقد بیمارستان است، دیگر خدمات درمانی را نیز به مراجعین ارائه می‌دهد و دیگر بخش‌ها از جمله دیالیز و اورژانس‌های زنان و زایمان فعال است.
وی افزود: روز گذشته یکی از بیماران مبتلا به ویروس کرونا، نیاز به انجام عمل دیالیز داشت که به منظور جلوگیری از انتشار بیماری در بخش دیالیز و محافظت از بیماران این بخش، یک دستگاه ماشین دیالیز به بخش مخصوص بیماران کرونایی منتقل شد و با انجام حدود ۲۵ متر لوله کشی ماشین دیالیز به دستگاهR/۰ مرکزی وصل گردید و بیمار مذکور بدون هیچ مشکلی دیالیز شد.
رئیس بیمارستان شهید مفتح ورامین تأکید کرد:کلیه پزشکان و کادر درمانی در سراسر کشور تلاش دارند تا با این بیماری مقابله کرده و آن را شکست دهند در مقابل، عاجزانه از مردم درخواست می‌کنیم تا در خانه بمانند تا زنجیره انتقال این بیماری قطع شود.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *